Domov pro seniory - akce, fotografie

26.7.2021
CIMBÁLKOVÁ MUZIKA KOBYLKA

Již počtvrté měli naši senioři možnost potěšit se úžasnými písničkami Cimbálkové muziky Kobylka. Dnešní koncert se uskutečnil díky projektu "Ježíškova vnoučata" a dárce tím splnil společné přání klientů Domova seniorů. Vystoupení Cimbálkové muziky Kobylka jsme tentokrát uspořádali v naší krásné zahradě a vše přesně vyšlo, neboť pršet začalo až po poslední písničce :-).

21.7.2021
KAVÁRNIČKA

Milé překvapení na dnešní kavárničce seniory moc potěšilo. Na harmoniku jim totiž přišla zahrát a zazpívat slečna Eliška Nimburská, studentka konzervatoře.

20.7.2021
TOČTE SE PARDÁLOVÉ

Koncerty Petra Kubce mají naši klienti moc rádi, protože si při nich nejen krásně zazpívají, ale je při nich i veselo. Pořad s názvem "Točte se Pardálové" byl věnovaný známým písním o Praze.

19.7.2021
MIRÁKULUM

Sedmý ročník výletu zaměstnanců a dětí do zábavního parku Mirákulum se skvěle vydařil.

13.7.2021
ZPÍVÁNÍ S HARMONIKOU

Dnešní "Zpívání s harmonikou" bylo výjimečné. Pan Volvovič totiž přivedl své vnuky, kteří umí nádherně zpívat. Velký potlesk seniorů si zasloužili především za sólový zpěv v různých jazycích.

12.7.2021
TURNAJ PÉTANQUE

Dnešní dopoledne bylo věnováno oblíbené hře pétanque. Po třech napínavých kolech a konečném rozstřelu nakonec zvítězila paní Čermáková, druhé místo obsadila paní Svojšová a třetí skončila paní Pískalová.

12.7.2021
LEVANDULOVÉ PANENKY

Výroba levandulových panenek na dnešní dílničce s paní Krutskou provoněla celý Domov.

1.7.2021
PŘÁNÍČKA PRO ŠTĚSTÍ

Velkou radost našim klientům přichystaly děti ze třídy 3.B, ZŠ Žitomířská. Pro každého seniora vyrobily přání pro štěstí s vylisovaným čtyřlístkem :-)

15.6.2021
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Zahájili jsme sezónu oblíbených sportovních turnajů, dnes byl na řadě kuželkový. Sešlo se velké množství hráčů, po dlouhém boji nakonec zvítězila paní Lehká, druhé místo obsadila paní Hamplová a třetí skončil pan Kořínek.

14.6.2021
SÁZAVA 2021

Po loňské přestávce jsme se letos již počtvrté vydali na řeku Sázavu. Víkendového výletu se nakonec zúčastnilo 41 zaměstnanců, kamarádů a rodinných příslušníků. V sobotu jsme vyrazili ze Šternberka do Ledečka, kde jsme i nocovali. Snídani jsme měli objednanou přímo v kempu a kdo měl chuť, mohl si ráno i začvičit jógu :-). Nedělní úsek byl ve znamení trochu chladnějšího počasí, ale zdárně jsme dojeli do Sázavy a pak již busem domů.

11.6.2021
NÁVŠTĚVA TERAPEUTICKÉHO KONĚ

Dnešní slunečné dopoledne měli senioři zpestřené návštěvou terapeutického koně. Moc děkujeme paní Veronice Volgemutové ze společnosti Asistenční jednorožec, že nám tuto akci nabídla.

8.6.2021
CESTOPIS - BRAZÍLIE

Po dlouhé době nás opět navštívil pan Petr Horák, tentokrát s vyprávěním o cestování po Brazílii.

7.6.2021
ZPÍVÁNÍ POD PERGOLOU

Dnešní "Zpívání s harmonikou" jsme přesunuli pod pergolu na naší krásné zahradě.

2.6.2021
KAVÁRNIČKA S HUDBOU

Po dlouhé době se dnes opět mohla konat oblíbená středeční "Kavárnička". Výborný ovocný koláč upekly klientky paní Vašinková a paní Svojšová s ergoterapeutkou paní Krutskou. K poslechu nám hrál pan Mácha, na kterého se klienti už moc těšili.

31.5.2021
OSOBNOST MĚSTA ČESKÝ BROD 2021

Z celého srdce blahopřejeme naší zaměstnankyni paní Evě Fialové k získání ocenění Osobnost města Český Brod za rok 2021. Výsledky této veřejné ankety byly vyhlášeny v pondělí podvečer u zvonice v centru města, poprvé pod širým nebem. Krásné fotky z této akce nám poskytl pan Jakub Červenka.

27.5.2021
VÝTVARNÁ DÍLNA

Roztomilé jehelníčky vyráběly dnes klientky s paní Krutskou.

27.5.2021
TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI

Odpolední "Trénování paměti" bylo pro klienty velmi zábavné, neboť ergoterapeutka paní Zaňková si připravila AZ kvíz, kdy mohli společně prověřit své znalosti a vědomosti.

5.5.2021
AKTIVIZACE - VAŘENÍ POLÉVKY

V rámci dnešní aktivizace si klienti uvařili dršťkovou polévku, na kterou měli už dlouho chuť :-)

5.5.2021
NÁVŠTĚVA PANA SENÁTORA KÁRNÍKA

Dnes náš Domov seniorů navštívil pan senátor Pavel Kárník. Krátké návštěvy a prohlídky Domova se zúčastnili i pan starosta Nekolný a pan místostarosta Klinecký. Pan senátor nám daroval respirátory, za což mu velmi děkujeme!

4.5.2021
ZPÍVÁNÍ S HARMONIKOU

Na pravidelné Zpívání s harmonikou k nám opět po dlouhé době začal docházet pan Volvovič. Klienti se moc těšili, až zase uslyší známé písničky v doprovodu harmoniky.

3.5.2021
ZDRAVÉ MLSÁNÍ PRO ZAMĚSTNANCE

Dnes jsme obdrželi velmi milé, až dojemné povzbuzení pro naše zaměstnance v podobě zdravého občerstvení od maminek a tatínků z Českého Brodu a okolních obcí: Dobrý den, paní Hovorková, ještě jednou Vám a personálu Domova Anna děkujeme, jak v plném nasazení (zvláště v zimních měsících) pečujete o naše seniory. "Dům vytvoříš rukama, ale DOMOV jedině srdcem," řekl P. Casanova a o Vás to platí dvojnásobně:-). Děkujeme celému personálu DOMOVA ANNA, že má srdce na správném místě i v této těžké (covidové) době! To vám přejí děti a maminky na rodičovské dovolené včetně tatínků z českobrodska. Johanka, Tinka, Maruška, Lenička, Eliška, Matyáš, Viktor a Ríša

29.4.2021
POZVI ZVÍŘE NA OBĚD

Z iniciativy ošetřovatelek se zaměstnanci našeho Domova seniorů zapojili do akce Pozvi zvíře na oběd v Bioparku Štít. Jedná se o soukromé chovné zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím. Nakonec se nám podařilo vybrat částku 7 000,- korun, které byly tento týden předány přímo v Bioparku :-).

27.4.2021
KERAMIKA

Také keramický kroužek pod vedením paní Krutské již obnovil svou činnost.

24.4.2021
PEČENÍ CHLEBA

Moc děkujeme obecně prospěšné organizaci M’am’aloca za akci, kterou v sobotu uspořádala pro klienty Domova seniorů. Tento den totiž ve veřejné peci v blízké Štolmíři proběhlo pečení chleba a dalamánků, které M’am’aloca věnovala našim seniorům. Bylo to velmi milé a po dlouhé době první zpestření života v Domově. Ještě jednou velké díky, především panu Jiřímu Stuchlovi, ale i dalším dobrovolníkům ze Štolmíře.

23.4.2021
CVIČENÍ NA ŽÍDLÍCH

Postupně obnovujeme aktivizaci klientů, včetně oblíbeného cvičení na židlích.

31.3.2021
VELIKONOČNÍ JIDÁŠE

Výborné velikonoční jidáše upekla dnes pro seniory paní Krutská za pomoci paní Vašinkové. Po obědě tak každý klient dostal jidáš jako zákusek spolu s kávou.

29.3.2021
VELIKONOČNÍ VÝZDOBA

O tradiční velikonoční výzdobu Domova seniorů se i tentokrát postarala ergoterapeutka Jaroslava Krutská, tak klienti obdivují krásné keramické výrobky. Nadcházející velikonoční svátky budou ve znamení mírného uvolnění ochranných opatření, neboť od dnešního dne obnovujeme společné stravování a klienti tak mohou již docházet do jídelny.

18.2.2021
SNÍDANĚ S NOVOU

Dnes ráno bylo v našem Domově pořádně veselo, neboť nás v přímém vstupu navštívil televizní štáb TV Nova v rámci akce "Snídaně pro Vás". Vše se událo díky ošetřovatelkám, neboť složily úžasnou básničku, která ve Snidani s Novou zabodovala :-).

15.2.2021
ZASNĚŽENÁ ZAHRADA

V těchto mrazivých dnech se naši klienti mohou potěšit krásami zasněžené zahrady a nádvoří.

12.2.2021
DÁRKY OD FIRMY JÄGERMEISTER

Během ledna náš Domov seniorů oslovila firma Jägermeister se záměrem obdarovat naše klienty. Předání dárků pak proběhlo v pátek 29.1. a my jsme byli ohromeni a dojati množsvím dárků. Měli jsme velkou radost, že budeme moci obdarovat opravdu všechny klienty. Ještě jednou moc děkujeme zástupcům firmy Jägermeister za to, že v této smutné době naše klienty potěšili. A že se jim to povedlo, je na fotkách vidět :-).

9.12.2020
VÁNOČNÍ VÝZDOBA

I když pro nás není konec roku příliš veselý, je náš Domov seniorů krásně vánočně vyzdoben.

7.12.2020
DOBRÝ SKUTEK SKAUTŮ

Během listopadu nás oslovili skauti ze střediska Ing. Ládi Nováka s nápadem upečení něčeho sladkého pro personál Domova seniorů, aby nás podpořili v této náročné době. Nyní v sobotu proběhlo již třetí předání upečených výrobků, tetokrát sladké i slané, jako vždy vše výtečné :-). Tato skautská iniciativa je milou a dojemnou podporou pro náš personál, kdy v každodením stresu i shonu vědí, že na ně někdo myslí.

11.11.2020
TESTOVÁNÍ KLIENTŮ A ZAMĚSTNANCŮ

Ve středu 11.11. byly do našeho Domova seniorů dodány antigenní testy ke stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2. Testování klientů i zaměstnanců bude prováděno v pravidelných pětidenních intervalech a provádí ho naše zdravotní sestry. V případě pozitivního antigenního testu bude kontaktována Krajská hygienická stanice v Kolíně, která zajistí následné provedení PCR testu k potvrzení onemocnění Covid-19.

26.10.2020
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Abychom seniorům zpříjemnili dlouhé chvíle, kdy nemohou přijímat návštěvy, uspořádali jsme kuželkový turnaj o ceny v Kazetovém sále. Po třech kolech obsadili stupně vítězů pan Spůra, paní Čermáková a paní Fousková.

23.10.2020
NOVÉ VOZIDLO PRO PEČOVATELSKOU SLUŽBU

Minulý týden jsme uvedli do provozu nové vozidlo pro Pečovatelskou službu. Na pořízení vozidla jsme podali úspěšně žádost o dotaci z MAS Region Pošembeří, která činila 95 % z pořizovací ceny vozu.

9.10.2020
DĚTI MALUJÍ SENIORŮM

V rámci iniciativy MPSV "Děti malují seniorům k svátku" jsme moc rádi přijali přáníčka od dětí z blízké Mateřské školy v Sadské. Část přáníček jsme rozdali našim klientům během cvičení na židlích, a měli z nich velkou radost :-). Zbylá přání postupně předáme ostatním seniorům na pokojích. Moc děkujeme dětem z Mateřské školy v Sadské, že potěšily naše seniory, zvláště pak v této neveselé době!

1.10.2020
CVIČENÍ NA ŽIDLÍCH

Pravidelně, třikrát v týdnu, probíhá v Domově seniorů cvičení na židlích, které senioři rádi navštěvují.

30.9.2020
NÁSTAVCE NA SKŘÍNĚ

Díky schválené dotaci ze Středočeského Humanitárního fondu jsme v letošním roce pořídili nástavce na skříně pro klienty na vícelůžkových pokojích.

24.9.2020
MANDALY Z LISTŮ

Mandaly z listů, které vyráběly klientky v rámci dnešní výtvarné dílny, nám připomínají blížící se podzim.

22.9.2020
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Poslední sluneční den jsme stihli ještě uspořádat kuželkový turnaj o ceny. Zvítězil tentokrát pan Dlabal, o druhé a třetí místo se podělily paní Citová a paní Vašinková.

14.9.2020
VÝLET DO KOZOJED

Dnešní nádherné odpoledne prožili senioři u rybníka v Kozojedech, kam jsme se letos vypravili již druhým rokem. Je to opravdu kouzelné místo, které jsme si oblíbili. Posezení u ohně, opečené buřty a pivo či limo z místního kiosku patří k tomuto výletu. Kdo měl chuť, vydal se na procházku po hrázi rybníka, pozorovat ryby, nebo hledat houby. Po společném focení jsme se vydali autobusem zpět do Českého Brodu.

7.9.2020
KŘESLO PRO HOSTA - JANA ŠVANDOVÁ

Hostem prvního "Křesla pro hosta" v Domově seniorů byla dnes známá herečka, paní Jana Švandová. Senioři se na návštěvu paní Švandové moc těšili, a tak i když se akce konala až po večeři, dostavili se v hojném počtu. Povídání s paní Švandovou uváděl moderátor pan Vaníček, kterému také moc děkujeme za zprostředkování tohoto milého setkání.

2.9.2020
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY 8. ROČNÍK

Osmý ročník Českobrodských hrátek jsme letos uspořádali nejen pro naše klienty, ale také pro seniory z Českého Brodu. Nejdříve účastníci absolvovali 8 různých sportovních, vědomostních a výtvarných stanovišť. Následně jsme se všichni sešli na nádvoří, kde si klienti pochutnali na grilovaných buřech, ale hlavně na výborných koláčcích, které pekla ergorerapeutka paní Krutská s klientkami paní Mackovou, paní Svatošovou a paní Vašinkovou. Vrcholem celého odpoledne byl koncert nejoblíbenější kapely - Cimbálkové muziky z Pardubic. Při zajištění celé akce nám pomáhali také studenti z českobrodského gymnázia, za což jim velmi děkujeme :-).

27.8.2020
DUO RUGGIERI

Duo Ruggieri vystupovalo v našem Domově již v roce 2017 a jsme moc rádi, že jsme je dnes mohli přivítat znovu. Tenorista Giancarlo Ruggieri zazpíval pro seniory známé italské písně, americké písně z filmového plátna i operetní árie. Svým půvabným tancem ho doprovázela klasická baletka paní Soňa Ruggieri. Duo Ruggieri opět sklidilo od našich klientů dlouhý potlesk, neboť to byl opravdu krásný a nevšední zážitek.

11.8.2020
LETNÍ SPORTOVNÍ TURNAJE

Kuželky i pétanque jsou mezi seniory velmi oblíbené, a tak během letních měsíců pravidelně probíhají tyto sportovní turnaje o ceny.

28.7.2020
SEMINÁŘ PRO OŠETŘOVATELKY

Vzdělávací seminář o správném používání inkontinenčních pomůcek vedla paní Renata Burdová z firmy TZMO.

23.7.2020
CESTOPIS - MAROKO

S krásným povídáním o cestování po Maroku přijel za seniory po delší době pan Petr Horák. Na podzim mají klienti slíbený další cestopis, tentokrát o Brazílii.

20.7.2020
VÝLET DO MIRÁKULA

Téměř 70 účastníků z řad zaměstnanců a dětí odjelo dnes před polednem do zábavního parku Mirákulum. Letos jsme uspořádali tento oblíbený výlet již pošesté, ale poprvé se jelo dvěma autobusy :-).

15.7.2020
KAVÁRNIČKA S ŽIVOU HUDBOU

Po delší době jsme na středeční pravidelné Kavárničce přivítali pana Máchu, se kterým si klienti rádi opět zazpívali.

13.7.2020
TURNAJ V PÉTANQUE

Po třech kolech dnešního turnaje v pétanque byl známý vítěz. Stejný počet bodů u dalších třech soutěžících znamenal pokračující boj o druhé a třetí místo. Stupně vítězů nakonec obsadili pan Cenigr, paní Hozmanová a vítězný pan Suk.

7.7.2020
KONCERT VLADIMÍRA PECHÁČKA

Na koncert Vladimíra Pecháčka ze skupiny Šlapeto se naši klienti moc těšili, protože jeho písničky velmi dobře znají. Hodinka lidových písní ze všech koutů naší republiky rozezpívala všechny seniory v Kazetovém sále a již odpoledne se někteří ptali, kdy zase pan Pecháček přijede :-).

25.6.2020
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Téměř 20 seniorů se utkalo o ceny v dnešním kuželkovém turnaji, který se konal za krásného počasí na našem vnitřním nádvoří. Po napínavých třech kolech skončila na třetím místě paní Pískalová, druhá se umístila paní Jelínková a první příčku obsadila paní Čermáková.

8.6.2020
CVIČENÍ NA ŽIDLÍCH

V Domově seniorů postupně obnovujeme veškerou činnost, na kterou byli senioři zvyklí. Funguje již také aktivizace, včetně oblíbeného cvičení na židlích, dnes s vibračními kruhy Smovey.

2.6.2020
TA NAŠE PÍSNIČKA ČESKÁ

Koncert na nádvoří s názvem "Ta naše písnička česká" byl po dlouhé době první kulturní akcí. Zpěvák Petr Kubec a zpěvačka Lucie Chlumská potěšili seniory výběrem lidových písniček.

22.5.2020
ZAHRADNÍ JEZÍRKO

V květnu byla dokončena rekonstrukce zahradního jezírka v areálu zahrady, kterou provedla firma Gardenlakes. Byl tak vytvořen krásný prostor pro odpočinek a relaxaci, který senioři rádi využívají.

29.4.2020
POJÍZDNÁ PRODEJNA

Z důvodu dočasného uzavření krámku mají nyní klienti možnost nákupu v "Pojízdné prodejně", která jednou týdně nabízí seniorům alespoň omezený sortiment zboží.

22.4.2020
KOLÁČ PRO DOBROU NÁLADU

Středa bývá časem pravidelné Kavárničky, která teď samozřejmě není možná. Pro dobrou náladu seniorů upekla ergoterapeutka paní Krutská pro všechny výborný jablečný koláč. S přáním dobré chuti ho na pokoje rozvezly ošetřovatelky a klienti měli hned lepší náladu :-)

8.4.2020
VELIKONOČNÍ VÝZDOBA

I přes všechna omezení a zrušené velikonoční akce je náš Domov krásně svátečně vyzdoben, a to zásluhou ergoterapeutky paní Krutské.

1.4.2020
ROUŠKY

Moc děkujeme všem, kdo pro naše zaměstnance v minulých dnech ušil a přinesl látkové roušky!!!!!

3.3.2020
MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Masopustní průvod dětí ze Základní a praktické školy, tak jako každoročně, prošel dnes naším Domovem seniorů. Klienti již na děti čekali na chodbách a těšili se na veselé písničky a nápadité masky.

25.2.2020
ZABÍJAČKOVÉ HODY

Oblíbená akce, zabíjačkové hody, připomíná seniorům zážitky ze zabíjaček, které prožili během svého dosavadního života. Při písničkách pana Musila si mohli nejen zazpívat a zavzpomínat, ale také ochutnat ovar s čerstvým křenem a pivem. K obědu se podávala černá kroupová polévka a zabíjačkový guláš. Na jitrnice a tlačenku se mohou klienti těšit v dalších dnech.

13.2.2020
KONCERT "HEJ PÁNI KONŠELÉ"

Dnešní koncert s písněmi Karla Gotta byl pro seniory dojemným zážitkem. S pořadem "Hej páni konšelé" potěšil klienty Šimon Pečenka, který nejen krásně zpíval, ale také přidal mnoho zajímavostí ze života Karla Gotta.

12.2.2020
KAVÁRNIČKA

Oblíbenou Kavárničku pořádáme každou středu odpoledne. Ke kávě, nebo čaji objednáváme zákusky z místní cukrárny. Jednou za měsíc je posezení při kávě zpestřené živou hudbou, pan Mácha rád zahraje i písničky na přání.

4.2.2020
UNIVERZITA III. VĚKU

Univerzita III.věku je v Domově seniorů pořádána v rámci ergoterapie. Dnes proběhlo předávání pamětních listů za loňský rok, v programu Všeobecný rozhled - Kulturní památky ČR. Klienti také měli možnost seznámit se s nově zakoupenou cvičební pomůckou - vibračními kruhy Smovey, které jsme pořídili z poskytnutých darů.

21.1.2020
CIMBÁLKOVÁ MUZIKA KOBYLKA

Cimbálková muzika Kobylka z Poděbrad hrála v našem Domově seniorů již dvakrát na Letní párty a vždy s velkým úspěchem. Nyní jeden z našich klientů, pan Karel Suk, využil možnosti v rámci projektu Ježíškova vnoučata, a přál si koncert této Cimbálkové muziky i v zimě :-). Toto přání mu splnil kolektiv pracovníků z oddělení ARO Úrazové nemocnice Brno, kteří byli zároveň našimi hosty při samotném koncertě. Splněním tohoto krásného přání potěšili nejen pana Suka, ale také dalších padesát seniorů!

20.1.2020
SEMINÁŘ - ŠKOLA ZAD

Vzdělávací semináře pro pracovnice v sociálních službách pořádáme několikrát do roka. Dnešní kurz s názvem Škola zad a bezpečná manipulace s klienty byl velmi užitečný a názorný. Lektorka Mgr. Barbora Bártlová učila pracovnice, jak chránit svá záda při každodenní práci s klienty a také jak správně používat pomůcky pro snadnější zvládnutí manipulace s klientem.

16.1.2020
CESTOPIS - INDIE

Další z řady cestopisných přednášek pana Petra Horáka byla tentokrát o Indii a zájem seniorů byl jako vždy velký. Poutavé vyprávění o navštívených místech, životě místních obyvatel i o tradičních pokrmech bylo zpestřené podáváním pravého indického čaje.

13.1.2020
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Dnes jsme uspořádali první letošní kuželkový turnaj o ceny. Třetí místo obsadil pan Spůra, druhá skončila paní Sudíková a první místo vybojoval pan Vanča.

21.12.2019
VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ SKAUTŮ

S poslední předvánoční akcí jezdí za našimi klienty skauti z Kouřimi. Na jejich vánoční koledy se vždy senioři moc těší. Po půlhodince hraní a zpívání na knihovně zvládají skautí zahrát a tím potěšit seniory také na čtyřlůžkových pokojích. Je to vždy moc milé a dojemné. Děkujeme skautům nejen za jejich zpívání, ale také za Betlémské světlo, které nám přivezli!

18.12.2019
VÁNOČNÍ BESÍDKA

V čase pravidelné středeční Kavárničky se konala tradiční Vánoční besídka. Výtečný domácí dort, který upekla paní Krutská s paní Vašinkovou a paní Mackovou nesměl chybět. K poslechu nám hrál pan Mácha vánoční koledy. Zpestřením letošní besídky byla návštěva třídy 5.B ze ZŠ Žitomířská s paní učitelkou Děkanovou. Bylo to velmi dojemné, děti přinesly seniorům dárek - krásná CD, která budeme poslouchat na kavárničkách. Dalším překvapením bylo přání od učitelek 1.stupně a také od družinářek ze stejné školy, které se mezi sebou složily a objednaly pro klienty krásný gramofon, takže o poslech pěkných písniček nebude v příštím roce nouze :-). Ještě jednou moc a moc děkujeme a těšíme se na domluvenou návštěvu dětí spojenou třeba se sportovním turnajem!!!

16.12.2019
VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ RC KOSTIČKA

Krásné vánoční pásmo písniček, tanců a hry na hudební nástroje představilo našim klientům Rodinné centrum Kostička. Skvělé výkony dětí odměnili senoři potleskem a dojatými úsměvy. Moc děkujeme za příjemné odpoledne!

12.12.2019
VÁNOČNÍ DÍLNA

Dnešní výtvarná dílna paní Fryčové byla věnována vánočním dekoracím. Výroba jednoduchých hvězdiček ze slámy a ozdobených šišek klienty moc bavila. Děkujeme paní Fryčové, že za našimi klienty jezdí ve svém volném čase!

11.12.2019
PĚVECKÝ SBOR ZŠ ŽITOMÍŘSKÁ

Nic nepotěší seniory více, než přítomnost dětí v našem Domově. O pěveckém kroužku ZŠ Žitomířská pod vedením paní učitelky Houšové to platí dvojnásob, neboť děti předvedly opravdu krásné předvánoční vystoupení.

11.12.2019
JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Také letos se náš Domov seniorů zapojil do projektu Ježíškova vnoučata, kdy jsme se zaměřili hlavně na osamělé seniory. Jeden z dárků - televizi pro naší klientku - nadělil kolektiv pracovníků z laboratoře Institutu klinické a experimentální medicíny. Dárek přijeli předat osobně a zároveň přivezli i drobné dárky pro všechny obyvatele našeho Domova seniorů - bylo to moc milé setkání :-).

9.12.2019
VÁNOČNÍ KONCERT

Paní Zdeňka Mudrová již patří ke stálicím našich předvánočních akcí. Na její koncert vážné hudby v kombinaci s vánočními koledami se vždy senioři moc těší.

5.12.2019
MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Moc děkujeme deváťákům ze Základní školy Tyršova, že roznesli nadílku všem našim klientům. Tato tradiční akce přináší mnoho vzájemných dojemných chvil, zvláště když na každém pokoji děti zpívají koledu :-)

2.12.2019
ADVENTNÍ VÝZDOBA + BESEDA

Poslední listopadový týden před začátkem Adventu jsme již chystali výzdobu našeho Domova. Během výtvarné dílny s paní Krutskou senioři vyráběli nápadité adventní svícny a věnce, které vykouzlí příjemnou předvánoční atmosféru v Domově. Paní Krutská uspořádala pro klienty také krásnou besedu o vánočních svíčkách, jako vždy s občerstvením :-).

27.11.2019
REKONSTRUKCE SCHODIŠTĚ

Během podzimu byla dokončena rekonstrukce hlavního schodiště, kterou provedla firma Kamenictví Procházka z Českého Brodu. Odkrytí původních žulových schodů pod vrstvou lepidel bylo velmi náročné, ale výsledek stojí za to :-). O vymalování celého prostoru se postarala firma Malířství - Jan Petratur, a to dokonce formou sponzorského daru. Krásnou atmosféru celé vstupní haly doladila také mramorová fontána, kterou jsme znovu nainstalovali na podestu uprostřed schodiště. Sladění barev a květinové výzdoby nám pomohla vymyslet Lucie Ulíková, která zároveň během ledna bude s dětmi ze ZUŠ malovat obrazy na výzdobu schodiště :-).

12.11.2019
KUŽELKY

Nová aktivizační pracovnice Monika Susová a ergoterapeutka Iveta Picková pořádají pro seniory každé úterý dopoledne různé společenské hry. Za tímto účelem jsme zakoupili i nové interiérové kuželky, ze kterých byli všichni nadšeni.

7.11.2019
CESTOPIS - VIETNAM

S poutavým vyprávěním o Vietnamu přijel za seniory cestovatel Petr Horák. Na další cestopis se budeme těšit začátkem příštího roku, tentokrát z Indie :-).

4.11.2019
KONCERT M.A.S.H

Opět po roce se naši klienti dočkali oblíbeného koncertu českobrodské skupiny M.A.S.H. Skvělá hodinka písniček ve stylu country rychle utekla a už nyní se těšíme na příští koncert :-). Ještě jednou děkujeme moc všem členům skupiny M.A.S.H., že si našli hodinu času, zdarma zahráli a zazpívali, čímž potěšili několik desítek seniorů!!!

24.10.2019
DÝŇOHRANÍ S DĚTMI

Návštěvu dětí z Mateřské školy Vyšehořovice jsme tentokrát spojili s vyřezáváním dýní. Senioři se těšili hlavně na úvodní vystoupení dětí, které předvedly roztomilé pásmo písniček a pak ještě rozdaly klientům vyrobená přáníčka. Dýně, které senioři společně s dětmi vyřezali, použijeme k podzimní výzdobě Domova.

23.10.2019
OSLAVA 100 LET PANÍ KAPALOVÉ

Neuvěřitelných 100 let života oslavila dnes v Domově seniorů paní Zdeňka Kapalová. Gratulaci od ministryně Jany Maláčové předala paní Kapalové ředitelka OSSZ Ivana Tlučhořová a za Město Český Brod popřáli paní Kapalové starosta Jakub Nekolný a místostarosta Tomáš Klinecký. S přáním se připojili samozřejmě také zaměstnanci i klienti Domova. Úžasný dort pro oslavenkyni upekla paní Jaroslava Krutská.

22.10.2019
BESEDA - ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Besedu o zdravém životním stylu jsme v Domově seniorů uspořádali ve spolupráci s organizací Leccos, z.s. Povídání s lektorkou Radkou Horáčkovou bylo pro seniory velmi zajímavé. Kromě zásad zdravého stravování byly na programu i správné životní postoje a pozitivní myšlení.

21.10.2019
VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ

Průběžné vzdělávání personálu pokračovalo dnes vlastním seminářem. Nejdříve proběhly praktické ukázky ranní hygieny a celkové koupele klienta na lůžku. Následně vedoucí sociálního úseku informovala ošetřovatelky, jak správně vést Individuální plán pro každého klienta a závěr patřil již informacím o poskytování sociálních služeb v Holandsku.

16.10.2019
TURNAJ ČLOVĚČE NEZLOB SE

Letošního turnaje "Člověče nezlob se" v Luxoru Poděbrady se za náš Domov zúčastnili paní Pasovská, pan Spůra a pan Kadlčák. Bylo to moc hezké zábavné odpoledne, i když jsme tentokrát skončili na posledním místě :-)

8.10.2019
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V rámci celostátního Týdne sociálních služeb pořádáme každoročně Den otevřených dveří. Zájemci si mohli prohlédnout náš Domov a získat informace o poskytovaných službách. V knihovně byla instalována výstava výrobků z keramické a výtvatné dílny, kde si návštěvníci mohli zakoupit drobné dárky z keramiky, smaltované lžičky, nebo krásné vykrajované svíčky.

7.10.2019
DÍLNIČKA S DĚTMI

Děti ze třetí třídy paní učitelky Reginy Horové přišly opět po čase na společnou Dílničku, takže bylo v Domově pěkně veselo :-). Společné vyrábění je velmi prospěšné jak pro děti, tak pro seniory a přispívá nenásilně k pozitivním mezigeneračním vztahům. Na programu Dílničky byla výroba prostírání s podzimními motivy. Těšíme se na další Dílničku s dětmi, a to už se budou zdobit vánoční perníčky :-).

1.10.2019
DEN SENIORŮ SE STUDIEM GREEN

Jedna z nejhezčích akcí, která se koná již tradičně v našem Domově, je Den seniorů se Studiem GREEN. O oblíbenosti této akce svědčí také velký počet seniorů, kteří chtěli využít služeb kadeřnice a kosmetičky, nebo jen ochutnat dobrou kávu a skvělý závin od paní Alenky Polákové. Děkujeme moc paní Soňe Šiklové, paní Romaně Vinšové a paní Janě Sýkorové, že věnovaly svůj čas, energii a úsměvy našim seniorům :-).

26.9.2019
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Posledního kuželkového turnaje v letošním roce se zúčastnilo 15 seniorů. Po napínavých třech kolech ceny vybojovali pan Vanča, pan Spůra a paní Vašinková.

23.9.2019
VÝLET DO KOZOJED

Krásné počasí nás provázelo při dnešním výletě do Kozojed. Malebné prostředí blízko rybníka, opékání špekáčků a dobré pivo přispělo k příjemně strávenému odpoledni. Kdo měl chuť, mohl vyrazit i do lesa na houby, nebo jen na procházku po hrázi rybníka.

17.9.2019
VZPOMÍNÁNÍ - HOUBY

Téma "Houby a houbaření" je pro seniory natolik zajímavé, že relaxační místnost při dnešním "Vzpomínání" doslova praskala ve švech. Po prohlídce houbařského úlovku paní Pickové si senioři povídali nejen o houbách, ale také o oblíbených houbových receptech.

11.9.2019
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY 7. ROČNÍK

Dnes odpoledne bylo v našem Domově velmi rušno, neboť na 7. ročník Českobrodských hrátek jsme pozvali hosty z devíti okolních Domovů pro seniory. Účastníky přišel v úvodu přivítat starosta města Jakub Nekolný a dále následovalo skvělé vystoupení mažoretek pod vedením Jarmily Fischerové. Pak už se všichni vydali na jednotlivá stanoviště, kde si mohli vyzkoušet různé sportovní, výtvarné, nebo vědomostní aktivity. Nakonec jsme se všichni sešli opět v Kazetovém sále na závěrečné pohoštění a posezení i tanec při pěkné muzice. Návštěvníci si odvezli pamětní listy, dárky od Města Český Brod i své vlastní výrobky z průběhu odpoledne a doufáme, že prožili v našem Domově hezký den.

9.9.2019
CVIČENÍ NA ŽIDLÍCH

Senioři, kteří mají chuť protáhnout si tělo a udělat něco pro svojí fyzickou kondici, mohou docházet na "Cvičení na židlích" pod vedením fyzioterapeutky paní Pickové

4.9.2019
OSLAVA NAROZENIN

Na dnešní kavárničce oslavila své krásné 95. narozeniny naše milá paní Marie Jiříčková. Společně s dalšími gratulanty přišel paní Jiříčkové popřát také starosta Jakub Nekolný. Na paní Jiříčkovou čekalo i malé překvapení, neboť o skvělý hudební doprovod se postaral její zeť Vladislav Banasinský.

26.8.2019
LETNÍ PÁRTY

Krásné slunečné počasí provázelo letošní Letní párty, kterou pořádáme vždy koncem prázdnin. Senioři se těšili hlavně na skvělou Cimbálkovou muziku "Kobylka" z Poděbrad. K občerstvení se podávala již tradičně ovocná bowle a pizza Bolognese.

14.8.2019
TURNAJ PÉTANQUE

Celkem šestnáct seniorů si dnes dopoledne zahrálo oblíbenou hru pétanque. Po třech napínavých kolech nakonec vyhrála paní Dlouhá, která si pétanque vyzkoušela poprvé v životě. Druhý skončil pan Kolařík a třetí místo obsadil pan Suk.

1.8.2019
KUŽELKOVÝ TURNAJ

První srpnový den měli senioři zpestřený dalším kuželkovým turnajem o ceny. Po třech kolech vyrovnaného souboje nakonec první místo obsadil pan Pazdera, druhá se umístila paní Pískalová a na třetím místě skončila paní Vašinková.

30.7.2019
VÝROBA SVÍČEK

Krásné barevné svíčky dnes vyráběli senioři v rámci Výtvarné dílny s paní Krutskou. Za použití různých technik vznikají opravdu jedinečné a originální výrobky.

29.7.2019
MIRÁKULUM

Výlet zaměstnanců s dětmi do parku Mirákulum v Milovicích je velmi oblíbený. Letos jsme uspořádali již pátý ročník, kdy odjelo celkem 42 účastníků. Vše proběhlo v klidu a pohodě, za příjemného počasí. Pršet začalo naštěstí až úplně nakonec :-).

25.7.2019
SVĚT MUZIKÁLU

Svět muzikálu, aneb Tajemství stříbrného plátna - s tímto hudebním pořadem nás navštívil opět po čase Petr Kubec se svojí kolegyní. Krásné písničky z českých i zahraničních muzikálů zpestřily seniorům dnešní horký den.

27.6.2019
PÍSKOVÉ MANDALY

Na programu dnešní výtvatné dílny byla výroba pískových mandal. Je to velmi náročná práce, která vyžaduje přesnost a pečlivost. Jednotlivé malé plochy mandal se vysypávají různobarevným pískem a výsledný efekt je dokonalý. Sestavené obrazce z pískových mandal pak používáme k výzdobě Domova.

26.6.2019
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY

Českobrodské hrátky pro naše klienty proběhly dnes odpoledne za velmi horkého počasí. Přesto byla účast velká, neboť klienti již tuto akci znají a vědí, že je čeká 9 zábavných stanovišť po celém Domově, kde si mohou vyzkoušet své dovednosti a znalosti, a na konci také občerstvení v Kazetovém sále. Při zajištění akce nám pomáhali studenti z blízkého gymnázia, za což jim velmi děkujeme!!!

21.6.2019
DOBROVOLNÍCI

Dobrovolníci z firmy Medtronic jezdí za našimi klienty již několik let a na jejich návštěvu se vždy senioři moc těší. Dopolední program v Kazetovém sále byl opravdu pestrý. Jednotlivá stanoviště byla věnována různým zemím, kde se klienti dozvěděli nejen mnoho zajímavostí, ale ochutnali i typická národní jídla a nápoje. Po obědě jsme se sešli na zahradě a dobrovolníci nám pomohli s pletím záhonů a zasadili nové okrasné květiny. Odpoledne došlo i na zpěv a tanec pod pergolou :-).

18.6.2019
KUŽELKOVÝ TURNAJ S DĚTMI

Dnešní návštěvu dětí z klubu Zvonice jsme spojili s prvním letošním kuželkovým turnajem. Ve stínu pergoly na nádvoří byl příjemný chládek a tak se všem dobře hrálo. Senioři a děti změřili své síly ve třech napínavých kolech turnaje. Druhou a třetí cenu vybojovaly paní Lehká a paní Vašinková a první místo nakonec získal pan Nouza :-).

17.6.2019
SÁZAVA 2019

Tento víkend se celkem 38 zaměstnanců a rodinných příslušníků již potřetí vydalo na řeku Sázavu. Sjížděli jsme krásný úsek z Českého Šternberka do Ledečka, kde jsme posatavili stany a prožili skvělý večer s kytarami u táboráku.

17.6.2019
ŠIKOVNÉ RUCE NAŠICH SENIORŮ

Jubilejní XX. ročník výstavy "Šikovné ruce našich seniorů" v Lysé nad Labem přinesl našemu Domovu několik ocenění. Kolektivní práce klientů s názvem "Zahrada babičky Aničky" obdržela nejen Cenu výboru pro sociální věci Zastupitelstva Středočeského kraje, ale i Cenu návštěvníků, se kterou je spojeno převzetí putovního poháru. Blahopřejeme paní Fouskové, paní Svobodové, paní Pasovské, paní Čermákové a panu Málkovi, že pod vedením ergoterapeutky Jaroslavy Krutské dosáhli takového úspěchu :-).

11.6.2019
TURNAJ V PÉTANQUE

První letošní turnaj v pétanque se konal na naší krásné zahradě. Po třech kolech bylo rozhodnuto a stupně vítězů tentokrát obsadili jen muži. Na třetím místě se umístil pan Kadlčák, druhý skončil pan Spůra a nejvíce bodů vybojoval pan Tuma.

4.6.2019
DŘEVĚNÉ SOCHY

Krásné dřevěné sochy na naší zahradě jsou dílem uměleckého řezbáře Radka Kubiny z Kovanic u Nymburka. Tmavou sochu - hlavu ženy - jsme zakoupili již hovovou a její název je "Prostřílená" podle stop po brocích ve dřevě. Další dvě sochy pro nás pan Kubina vyřezal již na zakázku přímo na místě. Tyto krásné ladné ženy na svá jména teprve čekají a rozhodnou o nich senioři. V dalších letech bychom rádi pořídíli další sochy, aby byl celkový dojem z naší zahrady ještě o něco krásnější.

4.6.2019
DÍLNIČKA S DĚTMI

Tématem poslední Dílničky s dětmi v tomto školním roce byla výroba jednoduchých stromů. Děti a senioři si společně vystříhali korunu a kmen stromu z kartonu, následně omotali vlnou a nakonec nalepili barevné motýly. Z krásných výrobků a společné práce měli všichni radost. Dětem zbyla ještě chvilka času, tak si vyzkoušely kuželky na nádvoří. Těšíme se na další tvůrčí Dílničky s dětmi, ve kterých budeme pokračovat opět od září, tentokrát již s třeťáky :-).

30.5.2019
PĚTIBOJ V LYSÉ NAD LABEM

Senioři z našeho Domova se již tradičně účastní Pětiboje v Domově na Zámku v Lysé nad Labem. Tématem letošního jubilejního X. ročníku byl Cirkus. Do boje vyrazilo tříčlenné družstvo ve složení: paní Lehká, paní Vašinková a pan Spůra v dokonalých cirkusových kostýmech klaunů. V krásném prostředí zámecké zahrady strávili moc příjemné dopoledne, úspěšně splnili všechny úkoly a poprvé v historii se zástupci našeho Domova seniorů umístili na prvním místě :-).

29.5.2019
PŘEDNÁŠKA O HISTORII ČESKÉHO BRODU

O přednášku PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka měli senioři velký zájem, neboť měli možnost dozvědět se mnoho zajímavostí z historie našeho města. Přednáška byla velmi poutavá a přiblížila život obyvatel Českého Brodu od středověku po současnost. Děkujeme moc panu doktoru Mrvíkovi za čas, který věnoval našim klientům!

27.5.2019
VÝLET DO KUTNÉ HORY

Na dnešní den jsme si naplánovali výlet do Chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře. Autobusem jsme vyrazili brzy po obědě, abychom měli dostatek času na samotnou prohlídku. Přímo v Chrámu svaté Barbory se nás ujala milá průvodkyně Aneta a během hodinové prohlídky této úchvatné stavby nám sdělila mnoho historických zajímavostí.

16.5.2019
VELETRH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

V rámci Dne rodiny proběhl dnes v Českém Brodě také Veletrh sociálních služeb. Na stánku naší organizace se mohli zájemci informovat o službách, které poskytujeme - Domov pro seniory, Pečovatelská služba a Denní stacionář pro seniory. V nabídce byly také drobné výrobky z naší keramické dílny a kdo chtěl, mohl si vyrobit vyřezávanou svíčku s paní Krutskou.

30.4.2019
ČARODĚJNICKÝ TURNAJ

Naplánovaný Čarodějnický kuželkový turnaj jsme nakonec z důvodu proměnlivého počasí změnili na turnaj v hodu kroužky, který jsme uspořádali v Kazetovém sále. V této nové hře excelovaly ženy, a o místa vítězů se nakonec podělily paní Pískalová, paní Drábková a paní Feyfrlíková.

29.4.2019
SEMINÁŘ PRO PRACOVNICE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Seminář s názvem "Jednodenní relaxační program" je určen zaměstnancům jako vyjádření vděku za jejich práci. Tato vzdělávací akce poskytuje našim ošetřovatelkám jedinečnou příležitost, aby se formou nejrůznějších relaxačních metod dokázaly vypořádat se stresem a zregenerovaly své síly.

23.4.2019
NÁVŠTĚVA DĚTÍ ZE ZVONICE

Dnešní návštěva dětí z Klubu Zvonice proběhla ještě ve znamení uplynulých Velikonočních svátků. Děti také promítaly seniorům video z pobytu v Kašperských horách.

18.4.2019
STUDIO GREEN

Velké podkěkování za uspořádání další "hýčkací akce" pro naše seniorky patří týmu ze Studia GREEN!!!! Vždyť komu by se nelíbilo nechat se zdarma ostříhat, ošetřit pleť a ještě si pochutnat na výborném domácím závinu a kávě? :-)

17.4.2019
VELIKONOČNÍ KAVÁRNIČKA

Tradiční velikonoční jidáše upekly dnes paní Macková, paní Svatošová a paní Vašinková pod vedením paní Krutské. Zásluhou paní Krutské je náš Domov také nádherně svátečně vyzdoben, neboť výrobky z keramické dílny jsou krásně naaranžovány s jarními květinami.

16.4.2019
VELIKONOČNÍ VYSTOUPENÍ RC KOSTIČKA

Skvělá hodinka s dětmi z Rodinného centra Kostička naše seniory moc potěšila. Tak pestrý program nezažijí během žádného jiného vystoupení dětí během roku. Taneční představení, hra na flétny, kytary a klarinet a hlavně zpěv, ať už sólový v podání Lucie Čurgaliové, nebo skupinový, kdy se zapojily všechny děti. Právě velký věkový rozptyl dětí a pestrost zařazených vystoupení ocenili senioři nejvíce. Kdo měl na závěr chuť, mohl si namalovat velikonoční vajíčko :-).

15.4.2019
VELIKONOČNÍ KONCERT PANÍ MUDROVÉ

Paní Zdeňku Mudrovou senioři dobře znají, neboť již několik let jezdí do našeho Domova se svými vánočními koncerty. Nyní v předvelikonočním období jsme měli možnost poznat i další písně a houslové skladby z jejího repertoáru.

12.4.2019
NÁVŠTĚVA MARTINY DLABAJOVÉ

Dnes navštívila náš Domov seniorů poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová. Dopoledne byla naplánována beseda se studenty blízkého Gymnázia a odpolední program byl již vyhrazen pro seniory. Během zajímavého povídání přiblížila paní Dlabajová například problematiku dvojí kvality potravin, nebo brexitu. Děkujeme paní poslankyni za čas strávený v našem Domově i za poskytnuté občerstvení :-).

9.4.2019
VELIKONOČNÍ DÍLNA S PANÍ FRYČOVOU

Opět po roce přijela do našeho Domova paní Fryčová, Během "Velikonoční dílny" učila seniory různé techniky zdobení vajec. Děkujeme paní Fryčové, že věnuje svůj čas našim klientům!

3.4.2019
KAVÁRNIČKA S OVEČKOU

Tradiční středeční kavárnička byla dnes zpestřená přítomností ochočeného jehněte, které klientům přinesla ukázat paní Krutská.

26.3.2019
JARNÍ DÍLNIČKA S DĚTMI

Veselé švitoření druháků ze třídy paní učitelky Horové opět zaplnilo chodby našeho Domova. Senioři se už dlouho těšili na "své" děti, neboť k nám docházejí již druhým rokem a tak se dobře znají. Děti už se krásně naučily, že při práci musí babičkám a dědeckům pomáhat. Je radost pozorovat jejich společné povídání při práci. Nápaditá a jednoduchá jarní kuřátka, jejichž výrobu připravila paní Picková, udělala radost dětem i seniorům.

19.3.2019
PĚVECKÝ KROUŽEK ZŠ ŽITOMÍŘSKÁ

Děkujeme paní učitelce Šárce Houšové a dětem z Pěveckého kroužku při ZŠ Žitomířská za krásné vystoupení. Půlhodinka lidových známých písniček seniory moc potěšila!

18.3.2019
VIOLA OLOMOUC

Pánové Zdeněk Černohouz a Jaroslav Šolc z hudební agentury Viola Olomouc jsou patrně nejčastěji vystupujíci muzikanti v našem Domově. Tentokrát přijeli za našimi seniory s pásmem "S kyticí písní jedeme k Vám" a zazněly písně Karla Hašlera, Fanoše Mikuleckého, Václava Bláhy a také písně staropražské a lidové písničky ze všech koutů naší vlasti.

13.3.2019
MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Masopustní průvod žáků Praktické základní školy byl, jako každoročně, vítaným zpestřením dnešního dne. Klienti se moc těšili na děti, jejich nápadité masky, veselé písničky a tanečky. Také papírové květiny, kterými děti obdarovaly seniory, je moc potěšily.

26.2.2019
DĚTI Z KLUBU ZVONICE

Setkání s dětmi z klubu Zvonice mají senioři moc rádi. Děti promítaly nejdříve fotky z akcí a výletů, které nedávno prožily a pak došlo i na povídání o Masopustu a zvycích s ním spojených.

25.2.2019
ARTISTÉ

Manželé Janečkovi navštívili náš Domov po delší pauze již podruhé a opět to byl pro naše seniory skvělý zážitek. Největší potlesk sklidil nejmladší vystupující, Rudolf Janeček, který se učí žonglovat od svých pěti let.

15.2.2019
MŠ VYŠEHOŘOVICE

Dnešní den měli obyvatelé Domova seniorů zpestřený návštěvou dětí z Mateřské školy Vyšehořovice. Děti se nejdříve podívaly na cvičební hodinu seniorů, pak přednesly několik básniček a předaly seniorům dárky. Naoplátku si mohly vybrat drobnost z naší výtvarné dílny. Děti si pak prohlédly celý Domov a vyzkoušely si i různé rehabilitační pomůcky, Těšíme se na další návštěvu dětí, která je naplánována na léto.

14.2.2019
VIBRAČNÍ KRUHY SMOVEY

Ukázkovou hodinu s vibračními kruhy Smovey připravili pro naše seniory paní Petra Brachtlová a pan Martin Hojda. Cvičení zaujalo nejen klienty, ale také zaměstnance. Pro fyzioterapeuty by to byla vítaná pomůcka pro skupinové cvičení seniorů na židlích. Překážkou pro okamžité zakoupení této skvělé rehabilitační pomůcky je snad jen poměrně vyšší cena. Doufáme, že během roku se nám podaří zajistit finance a udělat seniorům radost :-).

12.2.2019
ZABÍJAČKOVÉ HODY

V únoru pravidelně pořádáme Zabíjačkové hody, na které se klienti moc těší. Oblíbená je hlavně dopolední ochutnávka ovaru, doprovázená písničkami pana Musila. K obědu se podává černá kroupová polévka a zabíjačkový guláš, další dny pak jitrnice a tlačenka.

8.2.2019
LIDOVÁ MUZIKA OSMIKRÁSKA

Další Ježíškova vnoučata, aneb Lidová muzika Osmikráska, přijela splnit našim klientům hromadné přání. Hodinka krásných písní, zpěv, dvoje housle a basa - to bylo to pravé potěšení pro seniory. Některé písně klienti znali a rádi si zazpívali. Ještě jednou moc děkujeme členům souboru Osmikráska za dárek, který klientům Domova seniorů věnovali!

6.2.2019
OSLAVA NAROZENIN - PAN TŮMA

Také další kavárnička byla slavnostní, neboť své krásné 80 narozeniny oslavil pan Vladislav Tůma. Neplánovaným dárkem pro pana Tůmu bylo dnešní stěhování do ménělůžkového pokoje, takže důvodů k oslavě bylo více :-).

23.1.2019
NAROZENINY PANÍ KUNČAROVÉ

Své krásné kulatiny oslavila na dnešní kavárničce paní Anna Kunčarová. Popřát přišli nejen zaměstnanci a klienti, ale hlavně rodinní příslušníci. Přejeme paní Kunčarové do dalších let hodně zdraví a pohody!

7.1.2019
SKUPINA Š.M.A.K.

Prvním koncertem letošního roku bylo "splněné přání" paní Krojidlové v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Muzikanti ze skupiny Š.M.A.K. svým skvělým hudebním vystoupením potěšili nejen paní Krojidlovou, ale i dalších padesát seniorů.

27.12.2018
PŘÍSPĚVEK PSÍMU ÚTULKU

Pracovníci v sociálních službách mají "pomáhání" prostě v krvi a tak vánoční večírek zaměstnanců nebyl letos jen o příjemném posezení, bohaté tombole, dobrém jídle, zpěvu a tanci. Do připravené "psí pokladničky" na podporu blízkého psího útulku v Maloticích jsme nakonec vybrali neuvěřitelných 3 200,- Kč.

22.12.2018
VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ SKAUTŮ

Poslední předvánoční akcí bylo sobotní zpívání skautů z Kouřimi. Vánoční koledy a písně nejprve zazněly pro posluchače na knihovně a poté skauti zahráli také ležícím seniorům na pokojích. Děkujeme skautům nejen za přinešené Betlémské světlo, ale hlavně za čas, vlídnost a energii, kterou věnovali našim klientům.

21.12.2018
JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Náš Domov se zapojil do projektu Českého rozhlasu "Ježíškova vnoučata". Přání seniorů byla rozmanitá, od různých zážitků v podobě koncertů, až po ta obyčejnější, například budík, nebo rádio. Patrně nejzajímavějším splněným přáním byla plavba parníkem v Praze po Vltavě, okolo Národního divadla. https://region.rozhlas.cz/jeziskova-vnoucata-na-adventni-plavbe-po-vltave-7707784

19.12.2018
VÁNOČNÍ BESÍDKA

Vánoční besídka proběhla v tradičním duchu, nechyběly výborné dorty paní Krutské, chlebíčky, svařené víno a vánoční koledy v podání pana Máchy. Překvapením a milým potěšením pro seniory byly krásná a dojemná přáníčka, která nakreslily děti ze druhých tříd ZŠ Žitomířská. Děkujeme moc všem dětem a hlavně paní učitelce Markétě Staňkové! Závěrem besídky si tak mohl každý senior k vánočnímu dárku vybrat i přáníčko, které se mu líbílo.

18.12.2018
LÉKOŘICE

Zpestřením v období vánočních písní a koled byl dnešní koncert pana Šimona Pečenky s názvem Lékořice. Senioři si mohli nejen poslechnout známé písně Václava Neckáře, ale dozvěděli se i mnoho zajímavostí z jeho života.

17.12.2018
VÁNOCE S RODINNÝM CENTREM KOSTIČKA

Nic nepotěší seniory více, než vystoupení dětí. Rodinné centrum Kostička přpravuje pro naše klienty předvánoční pořad již několik let. Pestrý program se skládal z tanečních i hudebních prvků v podání dětí v různém věku. Moc děkujeme dětem, paní Hradecké a paní Čurgaliové za krásné odpoledne!

13.12.2018
VÁNOČNÍ KONCERT PANÍ MUDROVÉ

Vánoční koncert klasické hudby v podání paní Zdeňky Mudrové patří k tradičním předvánočním akcím v Domově seniorů. Klienti už paní Mudrovou dobře znají a vždy se těší na její zpěv a hru na housle.

12.12.2018
PEČENÍ CUKROVÍ

Dnešní "Prima vařečka" byla věnována, jak jinak, pečení vánočního cukroví. Odpolední kavárnička tak byla dnes zpestřena ochutnávkou všeho, co se upeklo dopoledne.

11.12.2018
BESEDA ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Organizace LECCOS, z. s. – RC Kostička uspořádala v našem Domově seniorů přínosnou a zajímavou besedu o zdravém životním stylu. Lektorka Radka Horáčková si povídala se seniory o tom, jak životní styl ovlivňuje náš způsob života a poradila na co se zaměřit, abychom žili zdravěji.

10.12.2018
VÁNOČNÍ VÝZDOBA DOMOVA

Již od začátku Adventu je celý Domov seniorů vánočně vyzdoben. Krásné adventní svícny tvořily klientky s paní Krutskou ve výtvarné dílně. Letos máme v Domově vystaveny také dva betlémy, jeden z naší keramické dílny a druhý, vyřezávaný ze dřeva, nám zapůjčil pan Makovec.

6.12.2018
BESEDA - MAGIE SVÍČEK

Beseda o svíčkách, kterou pro klienty připravila paní Krutská, se skvěle hodila do předvánočního období. Při zajímavém povídání si všichni pochutnali na výborné vánočce, kterou pekly klientky s paní Krutskou v rámci aktivizace.

5.12.2018
MIKULÁŠ

Předávání mikulášské nadílky pro nás pravidelně zajišťují deváťáci ze Základní školy Tyršova. Je to vždy velmi dojemné, senioři i děti prožívají tato setkání velmi intenzivně. Děkujeme moc všem dětem, za čas, trpělivost, písničky a úsměvy, které věnovaly našim klientům.

4.12.2018
PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ S DĚTMI

Setkání s dětmi z klubu Zvonice je vždy moc milé a o tom předvánočním to platí dvojnásob. Děti a senioři si nejdříve povídali o tom, jak se slavily vánoce dříve, a jaké zvyky se ještě dodržují dnes. Druhá část setkání byla zpestřená promítáním z různých akcí, které děti tento rok absolvovaly. Nakonec děti předaly seniorům vánoční přání a malé dárečky, a my jsme naoplátku darovali dětem hrníčky z naší keramické dílny.

3.12.2018
KUFR PLNÝ VZPOMÍNEK

Seminář "Kufr plný vzpomínek" byl pro ošetřovatelky a sociální pracovnice tím pravým pohlazením po duši na začátek adventu. Naše oblíbená lektorka Mgr. Andrea Tajanovská si s pracovnicemi povídala o změnách, které přináší stárnutí, o paměti a vzpomínkách, o pomůckách pro vybavování vzpomínek, a hlavně dala všem účastnicím návod jak pracovat s našimi klienty právě prostřednictvím vzpomínek.

27.11.2018
PERNÍČKOVÁ DÍLNIČKA

Adventní pochod světýlek se blíží, a to pro nás znamená uspořádání tradiční Perníčkové dílničky, na které se zdobí perníčky právě pro tuto nedělní akci. Společná práce našich seniorů a druháků ze třídy paní učitelky Horové měla za výsledek nejen krásně nazdobené perníčky, ale i příjemně strávené dopoledne pro všechny zúčastněné. Dětem zbyla ještě chvilka času, tak se rády proběhly po naší zahradě.

15.11.2018
STAROČESKÁ MUZIKA

Staročeská muzika - aneb Duo heligonka a vozembouch, zahrála dnes našim klientům české i moravské písničky. Hodinové pásmo naživo zazpívaných známých písní naše klienty moc potěšilo.

12.11.2018
KURZ BAZÁLNÍ STIMULACE

Dlouhodobě spolupracujeme s Institutem Bazální stimulace a tento rok byl již třetím v řadě, kdy jsme uspořádali v našem Domově akreditovaný Základní kurz Bazální stimulace. Postupně tak všechny ošetřovatelky prošly tímto jedinečným kurzem, který jim významně pomáhá při péči o naše klienty.

5.11.2018
BESEDA - PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ SÍLY

Ergoterapeutka paní Krutská připravila pro seniory další z řady skvělých besed o léčivé síle přírody. Dnes se zaměřila na ukázky z nové léčivé metody za použití terapeutických ladiček. Jednotlivé ladičky jsou vyladěné do konkrétních tónů a frekvencí a pomáhají upevnit psychickou pohodu a také dodávají klid mysli. Jako bonus se podávala výborná dýňová polévka a domácí koláč.

31.10.2018
TURNAJ - HÁZENÍ KROUŽKŮ

Nová hra "házení kroužků" seniory baví a dá se skvěle hrát i ve vnitřních prostorách Domova. V dnešním turnaji, který měl tři kola, zvítězil pan Šantrůček, druhé místo obsadila paní Pískalová a třetí se umístil pan Málek.

29.10.2018
CESTOPISNÉ PROMÍTÁNÍ

S dalším cestopisným promítáním přijel za našimi klienty pan Petr Horák. Tentokrát velmi poutavě vyprávěl o své cestě po Jihoafrické republice.

24.10.2018
KONCERT M.A.S.H.

Po delší odmlce jsme velmi rádi jsme přijali zprávu, že českobrodská skupina M.A.S.H. opět společně hraje, neboť jejich vystoupení patří mezi seniory k nejoblíbenějším. Na počtu účastníků v Kazetovém sále to bylo znát. Děkujeme členům skupiny M.A.S.H., že zpříjemnili den našim klientům!

19.10.2018
DOBROVOLNÍCI

Páteční den měli senioři zpestřený celodenním programem, který pro ně připravili dobrovolníci z firmy Medtronic. Dopoledne byly na programu různé hry, hlavně oblíbené Bingo a odpoledne přišlo na řadu cestopisné povídání. Nechybělo výborné pohoštění, které připravili také dobrovolníci. Jako poděkování jsme předali dobrovolníkům alespoň malý dárek, svíčku z palmového oleje, které vyrábějí senioři ve výtvarné dílně.

18.10.2018
SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ PAMĚTNÍCH LISTŮ

Celoroční úsilí účastníků Univerzity III věku Domova Anna bylo dnes završeno předáváním Pamětních listů, které proběhlo za přítomnosti starosty Jakuba Nekolného. Jednotlivé zajímavé přednášky připravuje pro seniory ergoterapeutka Iveta Picková a letos se na přání klientů zaměřila na Kulturní památky ČR. Je skvělé, že senioři mají stále chuť dělat něco pro sebe a tak přispívají ke své lepší psychické kondici i dobré náladě.

17.10.2018
PODZIMNÍ GRILOVÁNÍ

Využili jsme jeden z posledních slunečných dnů k uspořádání podzimního grilování, neboť je to nejvíce oblíbená akce mezi seniory. Během odpoledne přišla na canisterapii paní Urbanová se svým psem Buddym a předvedla nám, co nového se Buddy naučil.

16.10.2018
TURNAJ ČLOVĚČE NEZLOB SE

Tradiční podzimní akce v Luxoru Poděbrady se naši klienti účastní moc rádi. Tentokrát si za náš Domov zahrálo družstvo ve složení: paní Kortánková, paní Grősslová, pan Kolařík a pan Málek a nakonec vybojovali krásné druhé místo.

15.10.2018
BESEDA - FINANČNÍ GRAMOTNOST

Ve spolupráci se z.s. LECCOS jsme uspořádali v Domově Besedu na téma Finanční gramotnost. Lektorka Marcela Hrubošová velmi poutavě seznámila účastníky s tím, jak reklama, média a lidé v naší blízkosti ovlivňují náš vztah k penězům a také jak se bránit nevýhodným půjčkám.

9.10.2018
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří pořádáme již tradičně v rámci Týdne sociálních služeb. Návštěvníci se mohli seznámit s prostředím Domova seniorů, prohlédnout si výrobky našich klientů a také ochutnat výborné koláčky.

8.10.2018
DÍLNIČKA S DĚTMI

Program dnešní dílničky s dětmi připravila paní Picková a měla skvělý nápad. Jednoduché sovy ze šišek a vaty se líbily dětem i seniorům. Zábavné a tvůrčí dopoledne bylo moc příjemné a v Domově bylo zase jednou veselo. Jsme moc rádi, že k nám paní učitelka Horová se svojí třídou na dílničky chodí, senioři se na děti vždy velmi těší a doufáme, že takto společně strávený čas je prospěšný i pro děti.

3.10.2018
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY

Šestý ročník Českobrodských hrátek se tentokrát konal až počátkem října, a přivítali jsme hosty ze sedmi blízkých Domovů seniorů. Společné zahájení se konalo na Kazetovém sále a účastníky přišel pozdravit i starosta města Jakub Nekolný. Po akčním vystoupení děvčat z oddílu aerobiku pod vedením Elišky Strakošové se již senioři vydali plnit úkoly na jednotlivá stanoviště. K těm tradičním, jako pétanque, kuželky, výtvarný a kulinářský koutek přibyly i nové - nápojový kvíz, házení kroužků, přírodní koutek a další. Nakonec jsme se opět všichni sešli v Kazetovém sále a za hudebního doprovodu pana Máchy mohli hosté ochutnat skvělý dort, který upekly naše klientky s paní Krutskou. Na závěr obdrželi všichni účastníci Pamětní list, drobné dárky od našich klientů a také od Města Český Brod. Doufáme, že pro všechny zúčastněné to bylo příjemné odpoledne na které budou rádi vzpomínat.

1.10.2018
DEN SENIORŮ SE STUDIEM GREEN

Mezinárodní Den seniorů připadá každoročně na prvního října. V našem Domově seniorů je tento svátek již potřetí spojen se skvělou akcí Studia Green. Kazetový sál se na celé dopoledne změnil na kadeřnický a kosmetický salón a naše seniorky (i senioři) byli hýčkání kadeřnicí Romanou Vinšovou a kosmetičkou Soňou Šiklovou. Klienti se těšili i na dobrou kávu, kterou jim vařila Jana Blažková. Jablečný závin se šlehačkou od paní Alenky Polákové byl již tou pomyslnou třešinkou na dortu. Čekání měli letos senioři zpestřené výtvarnou soutěží o ceny, kterou pro ně připravila děvčata Valérie a Lucie. Lidí, kteří dobrovolně dělají něco pro druhé, není mnoho, a tak je potřeba si jich vážit.! Ještě jednou moc děkujeme všem dámám, které měly podíl na tom, že několika seniorkám udělaly hezký den.

24.9.2018
ZPÍVÁNÍ S HARMONIKOU

Zpívání s harmonikou v Domově nově vede pan Josef Volvovič. Kdo z klientů má chuť, může si přijít v pondělí odpoledne s panem Volvovičem zazpívat a zlepšit si tak náladu.

13.9.2018
PÉTANQUE

Vzhledem k oblíbenosti hry pétanque jsme dnes uspořádali další turnaj. Senioři se už velmi zdokonalili a jejich výkony jsou obdivuhodné. První místo vybojovala paní Šichová, druhý skončil pan Suk a třetí místo patří panu Spůrovi.

13.9.2018
LYSKÝ PĚTIBOJ

Akční odpoledne prožili tři naši klienti v Domově na zámku v Lysé nad Labem. Tradiční Lyský pětiboj se tentokrát konal v duchu "Divokého západu". Mezi soutěžní disciplíny tak patřilo například rýžování zlata, hod lasem, nebo střelba na plechovky. Paní Šichová, paní Pacáková a pan Spůra nakonec vybojovali ve velké konkurenci sedmé místo.

11.9.2018
HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ VLADIMÍRA PECHÁČKA

Velmi rádi jsme opět po roce přivítali pana Vladimíra Pecháčka, bývalého člena skupiny Šlapeto. Pan Pecháček nejen krásně zpívá staročeské písně, ale zároveň i předává svoji energii a dobrou náladu našim seniorům.

7.9.2018
ZVONEČKOVÉ POSVÍCENÍ

Páteční odpoledne patřilo Zvonečkovému posvícení, kterého se s našimi klienty tradičně účastníme. Taneční vystoupení děti, hudba a dobré občerstvení patří k této krásné akci. Paní Kortánková, paní Šichová a pan Spůra prožili ve Zvonečku hezké odpoledne.

6.9.2018
SPORTOVNÍ HRY V ŘÍČANECH

Rádi jsme se zúčastnili VIII. ročníku sportovních her v Domově Pod kavčí skálou v Říčanech, na které jsme dostali pozvání. Naše klientky paní Lehká, paní Vašinková a paní Baumanová se utkaly v různých sportovních disciplínách. Nakonec obsadily sedmé místo z deseti. Důležitější však byl krásně strávený den se svými vrstevníky a dobrá nálada, která na akci panovala.

4.9.2018
LETNÍ PÁRTY

Počasí se dnes jako zázrakem zlepšilo a tak mohla tradiční Letní párty proběhnout opět venku na nádvoří. Stejně jako v minulých letech se mohli senioři těšit na dobré občerstvení v podobě ovocné bowle a pizzy Bolognese. Letošní novinkou však byla hudba, netoť jsme pozvali Cimbálkovou muziku Kobylka z Pardubic. Skvělé, hodinu a půl trvající vystoupení, si klienti opravdu vychutnali a hned vyslovili přání pozvat stejné muzikanty i příští rok :-).

30.8.2018
HÁZENÍ KROUŽKŮ

Dnes jsme zkusili novou venkovní hru - házení kroužků. Princip je jednoduchý a hra se všem moc líbila. Vítězem se stal pan Foff, o druhé a třetí místo se podělily paní Jelínková a paní Vosecká.

22.8.2018
HUDEBNÍ CESTA ČASEM

Koncert Martina Krulicha s názvem "Hudební cesta časem" byl pro seniory vítaným zpestřením letních parných dnů. Zazněly známé písničky od Waldemara Matušky, Jiřího Suchého, ale i spousta lidových a filmových písní.

13.8.2018
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Pondělní dopoledne jsme si zpříjemnili dalším kuželkovým turnajem o ceny. Výkony byly hodně vyrovnané a finále napínavé, neboť nakonec zvítězil pan Hranička, který hrál kuželky poprvé v životě. Na druhém a třetím místě se umistili paní Vašinková a pan Foff.

6.8.2018
TURNAJ PÉTANQUE

Letní sportovní turnaje pokračují. Dnes byl na řadě pétanque, který se mezi seniory stává stále oblíbenějším. Po třech základních kolech se čtyři finalisté utkali o připravené ceny. Třetí nakonec skončil pan Suk, druhý pan Kolařík a první místo za nejlepší výkon obsadila paní Baumanová.

1.8.2018
CANISTERAPIE

I v těchto parných dnech nás navštívila paní Urbanová se psem Buddym. Senioři se mohli se svým zvířecím kamarádem potěšit i v naší nové zahradní pergole, která je nyní hojně využívána.

30.7.2018
MIRÁKULUM

Čtvrtý ročník výletu zaměstnanců s dětmi do zábavního parku Mirákulum si děti skvěle užily. Důvodem bylo hlavně krásné počasí, takže si děti mohly poprvé vyzkoušet Vodní svět.

23.7.2018
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Dnes jsme pro seniory uspořádali další oblíbený kuželkový turnaj. Ceny v podobě slaných pochoutek si tentokrát rozdělily paní Vašinková, paní Jelínková a paní Svatošová.

19.7.2018
TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI

Letošní trénování paměti, které pro seniory připravuje paní Picková, je všeobecně zaměřené na cestování. V těchto týdnech jsou na řadě virtuální prohlídky různých hradů a zámků, což klienty moc baví, neboť většinu z nich navštívili, nebo je znají. Dnes byl na programu Pražský hrad a jeho zahrady.

10.7.2018
VIOLA OLOMOUC

Koncert muzikantů z VIOLY OLOMOUC je vždy zárukou skvělého zážitku pro naše seniory. Hodina známých lidových písniček, které klienti znají a mohou si je zazpívat, jim vždy zpříjemní čas prožitý v Domově.

3.7.2018
TURNAJ PÉTANQUE

Pétanque byl do nedávna pro většinu našich klientů neznámou hrou. Jeho pravidla jsou však jednoduchá a senioři si ho poslední dobou velmi oblíbili. Během dvou základních a jednoho finálového kola jsme hledali toho nejlepšího hráče pétanque. Třetí místo nakonec vybojovala paní Vosecká, druhý skončil pan Suk a vítězem se stal pan Spůra.

27.6.2018
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY

Již šestým rokem pořádáme vždy dvakrát Českobrodské hrátky, v červnu pro naše klienty a v září pak pro klienty z blízkých Domovů seniorů. Také letos čekalo na naše seniory devět různých stanovišť, například kulinářský koutek, nápojový kvíz, výtvarná dílna, šipky, nebo třeba poznávání bylinek. Po jejich absolvování jsme se všichni sešli v Kazetovém sále u dobrého jablečného koláče, který dopoledne upekly 3 klienty s paní Krutskou. Letošní ročník Českobrodských hrátek byl zpestřený skvělým vystoupením mažoretek ze Sokola Český Brod pod vedením paní Veselé. Děkujeme také studentům gymnázia, kteří nám pomáhali při doprovodech klientů při celé akci.

22.6.2018
ŠIKOVNÉ RUCE NAŠICH SENIORŮ

Náš Domov se již tradičně účastní výstavy Šikovné ruce našich seniorů v Lysé nad Labem. Letos byly všechny přihlášené výrobky opravdu krásné a povedené. Společná práce našich klientů "Kozlíci z keramiky" dokonce vybojovala jednu z hlavních udělovaných cen.

18.6.2018
VYSTOUPENÍ DĚTÍ

Začátek tohoto týdne měli senioři zpestřený hudebním a tanečním vystoupením dětí z Rodinného centra Kostička.

16.6.2018
SENIORSKÉ OLYMPIJSKÉ HRY

Na pozvání Domova seniorů v Benátkách se tři naše seniorky s doprovodem vypravily na Olympijské hry. Různé soutěže, hudební i taneční představení zaplnily celé odpoledne. Každý účastník dostal na závěr i malý dárek.

15.6.2018
DOBROVOLNÍCI

Dobrovolníci z firmy Covidien - Mettronic za našimi klienty dojíždějí již několik let. Celodenní program, který si pro naše seniory připravují, je opravdu pestrý, například čichový kvíz, skládání obrázků, hmatový kvíz, hraní kriketu. Nechybělo ani pestré občerstvení. Ve zbývajícím čase nám dobrovolníci natřeli lavičky na zahradě. Ještě jednou děkujeme za hezký den pro naše klienty!

5.6.2018
NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z KLUBU ZVONICE

Další milé setkání s dětmi z nízkoprahového klubu Zvonice bylo tentokrát zpestřené promítáním fotek z výletů, které děti absolvovaly.

31.5.2018
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Rekordní počet účastníků kuželkového turnaje svědčí o jeho oblíbenosti. 25 seniorů se utkalo o připravené ceny. Souboj byl napínavý do samého konce, neboť výsledky finalistů byly velmi vyrovnané. První místo nakonec vybojovala paní Vašinková, druhá se umístila paní Kapalová a třetí skončila paní Marková.

29.5.2018
VÝLET DO PRŮHONICKÉHO PARKU

Na procházku Průhonickým parkem se senioři moc těšili, mnozí zde byli poprvé v životě. Nejdříve jsme si prohlédli park ze zámeckého nádvoří a pak jsme se vydali na krátký okruh kolem Podzámeckého rybníka. Rododendrony byly letos bohužel již odkvetlé, ale i tak bylo co obdivovat.

28.5.2018
SÁZAVA 2018

Druhý ročník víkendového výletu zaměstnanců na řeku Sázavu se vydařil po všech stránkách. Za ukázkového počasí jsme v sobotu ráno vyrazili autobusem směr Český Šternberk. Na raftech jsme dojeli do Ledečka, kde jsme nocovali v malebném kempu na břehu řeky. Druhý den ráno, po skvělé snídani v hotelu u řeky, jsme se vydali na druhou část našeho vodáckého putování. Cíl cesty byl kemp v Sázavě. Unavení, ale spokojení jsme se vrátili navečer do Českého Brodu.

24.5.2018
ZUŠ OPEN

Letošní ročník ZUŠ OPEN odstartoval dnes v 10.00 právě v Domově seniorů. Koncert zahájil starosta města Jakub Nekolný spolu s tajemníkem MÚ Alešem Kašparem. Skvělé pěvecké a hudební výkony žáků ZUŠ ocenili senioři dlouhým potleskem. Děkujeme moc vedení ZUŠ za uspořádání koncertu v Domově, neboť pro naše klienty je to jediná možnost, jak se této rozsáhlé celostátní akce zúčastnit.

15.5.2018
BESEDA O BYLINKÁCH

Besedy s paní Krutskou jsou mezi seniory velmi oblíbené. Vždy je čeká nejen poutavé a poučné vyprávění, ale také malé občerstvení. Dnes se již tradičně podávaly smažené kosmatice a levandulový čaj.

14.5.2018
BESEDA "VŠUDE ŽIJÍ LIDÉ"

Sympatická spisovatelka a cestovatelka Danka Šárková přijela za našimi klienty s besedou "Všude žijí lidé". Jak název napovídá, přiblížila paní Šárková seniorům své zážitky z cest, ale právě s důrazem na místní obyvatele, jejich životní podmínky, prostředí a zvyky. Krátce představila posluchačům také své knihy, které si mohli zájemci levně zakoupit. Děkujeme paní Dance Šárkové za milé povídání a těšíme se někdy zase na setkání.

2.5.2018
ČARODĚJNICKÉ GRILOVÁNÍ

Čarodějnice k nám letos přiletěly sice trochu opožděně, ale zato ve větším počtu a s úžasným čarodějnickým tancem. Počasí bylo skvělé a tak poté, co se čarodějnice vyřádily okolo ohně, přišlo na řadu opékání buřtů. Dobrou pohodu doplnila krásně vyzdobená pergola a nově pořízené kovové ohniště. Děkujeme všem čarodějnicím a těšíme se zase za rok :-)

25.4.2018
ZDRAVOTNÍ KLAUNI

Velmi si vážíme toho, že jsme byli už podruhé zařazeni do programu Zdravotních klaunů s názvem Turné plné smíchu. Deset zdravotních klaunů strávilo v našem Domově celé odpoledne a na tvářich seniorů to bylo znát. Radost, smích, zpěv, hudba, tanec, dojetí - tak by se stručně daly popsat zážitky našich klientů. Ještě jednou moc děkujeme Zdravotním klaunům za jejich citlivý přístup a energii, kterou předali seniorům i personálu.

16.4.2018
URŠULOVINY

Dnešním vzácným hostem v Domově seniorů byla herečka Uršula Kluková. Svou veselou povahu a nakažlivý smích alespoň trošku přenesla na seniory i zaměstnance. Milé povídání paní Klukové doprovázel zpěvák Šimon Pečenka, kterého naši klienti dobře znají a tentokrát v jeho skvělém podání zazněly písně jako Slavíci z Madridu, Lady Carneval a další.

10.4.2018
JARNÍ DÍLNIČKA S DĚTMI

Prvňáci ze třídy paní učitelky Horové přišly na Dílničku s našimi klienty již podruhé. Jejich veselé pokřikování se neslo Domovem a dobrá nálada se přenesla i na seniory. Společné vyrábění papírových zvířátek bylo snadné a děti bavilo pomáhat s výrobou i seniorům.

3.4.2018
CESTOPIS - AUSTRÁLIE

S dalším cestopisem dnes přijel za našimi seniory pan Horák. Tentokrát jim popisoval své zajímavé zážitky z loňského cestování po Austrálii.

29.3.2018
STUDIO GREEN

Hezké dopoledne pro naše klientky připravily dámy ze Studia GREEN. Zdarma ošetřily našim seniorkám pleť, upravily vlasy a mezitím je pohostily dobrou kávou a zákuskem. Jménem našich klientek ještě jednou moc děkujeme paní Šiklové, paní Vinšové a paní Blažkové!!!

28.3.2018
VELIKONOČNÍ KAVÁRNIČKA

Skvělé velikonoční jidáše na dnešní slavnostní kavárničku upekly klientky paní Drábková, paní Marková a paní Vašinková pod vedením paní Krutské. Dalším velikonočním dárkem pro seniory jsou krásné nové hrníčky a talířky, tak tentokrát káva i jidáše chutnaly dvojnásob. Pan Mácha zahrál k poslechu klasické české písničky, tak byli všichni spokojeni.

27.3.2018
NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z KLUBU ZVONICE

Na návštěvu dětí z místního Klubu Zvonice se vždy senioři moc těší. Tentokrát si všichni dohromady povídali o nadcházejících velikonocích a velikonočních zvycích.

26.3.2018
VELIKONOČNÍ VÝZDOBA DOMOVA

Letos máme v Domově opravdu krásnou a originální velikonoční výzdobu, o kterou se postarali především klienti, kteří dochází do keramické dílny. Pod vedením paní Krutské vyráběli zápichy do květinářů a pomáhali i s výrobou velikonočních beránků a kozlíků, které nyní každý obdivuje.

19.3.2018
VELIKONOČNÍ DÍLNA S PANÍ FRYČOVOU

Velikonoce se blíží a tak je čas na výrobu velikonočních kraslic, které použijeme na výzdobu Domova. Paní Fryčová přijela za našimi seniory již podruhé a její výtvarné dílny začínají být velmi oblíbené. Tentokrát si mohly klientky vyzkoušet zdobení kraslic náročnou technikou pomocí slámy, nebo snadnější metodu zdobení barveným včelím voskem.

14.3.2018
NAROZENINY PANÍ MACKOVÉ

Středeční kavárnička byla dnes ve svátečním duchu, neboť paní Marta Macková oslavila své neuvěřitelné kulaté narozeniny. Gratulovat přišli nejen zaměstnanci a klienti, ale hlavně rodinní příslušníci. Za Městský úřad popřál paní Mackové místostarosta pan Pavel Janík. Za skvělé zpívání s kytarou děkujeme panu Jaroslavu Mackovi.

9.3.2018
NÁVŠTĚVA Z FIRMY MILKA

Dnes navštívili náš Domov seniorů zástupci firmy Milka. V rámci připravované akce ke Dni matek obdarovali naše klientky bonboniérami.

21.2.2018
ZVÍŘECÍ OBLUDKY

Při velmi zajímavém pořadu o "zvířecích obludkách" se senioři dozvěděli, proč jsou ta či ona zvířata tak ošklivá, kterých se opravdu bát a u kterých je to zbytečné. Pan Procházka přivezl pro názornost na ukázku i některá živá zvířata, tak bylo o zábavu postaráno :-)

20.2.2018
MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Dnes před obědem prošel naším Domovem Masopustní průvod dětí ze Základní a praktické školy. Veselé masky, písničky a tanečky udělaly seniorům velkou radost.

19.2.2018
BESEDA - AMERIKA, KANADA

Krásné cestopisné povídání si pro naše klienty připravil pan Petr Horák. Dnes se s nimi podělil o zážitky ze své cesty po Americe a Kanadě. Seniorům se přednáška moc líbila a tak se budeme těšit na další, tentokrát o Brazílii.

13.2.2018
ZABÍJAČKOVÉ HODY

Zabíjačkové hody patří mezi akce, na které se klienti nejvíce těší. O tom svědčila i plná jídelna, když se podával na ochutnání ovar s křenem. Senioři mohli celé dopoledne sledovat, jak jde řezníkovi práce od ruky. Ke správné zabíjačce patří i zpěv, a tak jsme opět pozvali pana Musila s harmonikou. K obědu se podávala černá polévka a zabíjačkový guláš a zítra budou na pořadu dne oblíbené jitrnice a tlačenka.

8.2.2018
Seminář - Jak bojovat se syndromem vyhoření

Jak se lépe vyrovnávat s pracovní zátěží a všudypřítomným stresem radila dnes našim ošetřovatelkám PhDr. Dana Rabiňáková. Poznatky z tohoto skvělého semináře mohou účastnice využít nejen v pracovním, ale i soukromém životě.

6.2.2018
KONCERT - HARMONIKÁŘ MATURA

S prvním koncertem letošního roku nás navštívil pan Josef Matura, který byl v našem Domově již několikrát. Hodinka zpěvu a hry na akordeon seniory moc potěšila.

17.1.2018
CVIČENÍ NA ŽIDLÍCH

Skupinové cvičení na židlích připravují rehabilitační pracovnice pro naše klienty třikrát týdně. Jednoduché cviky pomáhají seniorům udržet si dobrou zdravotní kondici a také pozitivní myšlení.

10.1.2018
CANISTERAPIE

Po vánoční přestávce nás opět navštívila paní Urbanová se svým psem Buddym. Senioři se už na jejich návštěvu moc těšili, neboť je to vždy milé zpestření dne.

23.12.2017
VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ SKAUTŮ

Kouřimští skauti přijeli zazpívat seniorům koledy, tak jako každý rok před vánocemi. Po společné půlhodince na knihovně navštívili skauti také všechny imobilní klienty na čtyřlůžkových pokojích.

21.12.2017
KONCERT PANÍ MUDROVÉ

Paní Zdeňka Mudrová nás navštěvuje pravidelně před vánočními svátky již několik let. Adventní čas zpestří seniorům krásným koncertem vážné hudby.

20.12.2017
VÁNOČNÍ BESÍDKA

Vánoční besídka proběhla v tradičním duchu, nechyběly koledy a vánoční písně v podání pana Máchy, ani dobré občerstvení. Skvělé vánoční dorty upekla paní Krutská za pomoci klientek paní Drábkové, paní Vašinkové a paní Markové. Ježíšek chodil v našem Domově o pár dní dříve a tak se mohli senioři už radovat z vánočních dárků.

19.12.2017
VÁNOČNÍ POSEZENÍ

Děti z klubu Zvonice k nám docházejí pravidelně již druhým rokem. Vánoční setkání s nimi bylo moc příjemné až dojemné. Děti si připravily pro naše seniory malé dárky a dokonce i jeden velký - domácí medovník, na kterém si všichni společně pochutnali. I naši klienti připravili pro děti krásné dárky v podobě nazdobených lžiček. Děkujeme dětem za příjemný čas, který společně s našimi klienty tráví a doufáme, že i v příštím roce se budeme společně setkávat.

15.12.2017
VÁNOČNÍ PÁSMO ZŠ TYRŠOVA

Druháci ze Základní školy Tyršova nás překvapily množstvím básniček, písniček, pohádek a tanečků, které nam předvedly během vánočního pásma. Návštěva dětí naše klienty vždy velmi potěší, a nyní před vánocemi to platí dvojnásob.

15.12.2017
VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Základní a praktická škola, která sídlí vedle našeho Domova, pořádá každoročně krásnou výstavu vánočních výrobků. Naši klienti ji rádi navštěvují, neboť si mohou nakoupit drobné dárky pro své blízké.

13.12.2017
NOVÁ JÍDELNA

Během prosince jsme dokončili rekonstrukci jídelny pro klienty i zaměstnance. Na konečné podobě interiéru jsme spolupracovali s paní Lucií Ulíkovou. Postupně proběhla celková renovace dřevěných parket, vymalování v nových barvách, výměna židlí, stolů a svítidel. S výzdobou nám pomohly děti ze Základní umělecké školy v Českém Brodě. Z nové jídelny máme všichni velkou radost, v porovnání s bývalou je o hodně veselejší.

12.12.2017
VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ ZŠ ŽITOMÍŘSKÁ

Děti ze Základní školy Žitomířská nám, tak jako každý rok, přišly zazpívat vánoční písně a koledy. Nejdříve se představil Pěvecký kroužek paní učitelky Houšové a na závěr přidaly pár písniček i děti z druhého stupně. Za zpívání dostaly děti zaslouženě malou odměnu.

11.12.2017
VÁNOČNÍ KONCERT

Skvělý vánoční koncert v podání zpěvačky Jany Koutové a jejího kolegy Jaroslava Beneše zpříjemnil seniorům pondělní odpoledne.

5.12.2017
MIKULÁŠ

Mikulášové, čerti a andělé vytvořili krásnou atmosféru v našem Domově. Žákům devátých tříd ZŠ Tyršova tak patří opravdu velké poděkování za to, jak se zhostili úkolu rozdat všem seniorům mikulášskou nadílku. Nejen, že měli trpělivost a zájem o život našich klientů, ale ještě ke všemu stíhali seniorům zazpívat vánoční písně a koledy.

4.12.2017
MAŽORETKY A RC KOSTIČKA

První z řady vystoupení dětí ve vánočním duchu se uskutečnilo v pondělí dopoledne. Nejdříve se nám představily skvělé mažoretky z kroužku ZŠ Žitomířská pod vedením paní Fišerové a paní Špičkové. Výkony děvčat od prvních do devátých tříd byly odměněny velkým potleskem. Hned po mažoretkách následovalo tradiční vánoční představení dětí z Rodinného centra Kostička. Senioři si tak užili nejen taneční vystoupení, ale i krásný zpěv a hru na různé hudební nástroje.

29.11.2017
KAVÁRNIČKA

Dnešní kavárnička byla zpestřená poslechem hezkých lidových písniček, které seniorům přišli zahrát muzikanti pod vedením kapelníka pana Srby.

27.11.2017
PERNÍČKOVÁ DÍLNIČKA

Začátek adventu se blíží a s ním i tradiční Adventní průvod světýlek, který se bude konat již tuto neděli. Každý rok naši senioři, spolu s dětmi ze ZŠ Tyršova zdobí perníčky, které se pak v průvodu světýlek rozdávají. Letošní perníčky nazdobily prvňáci ze třídy paní učitelky Horové. Svého úkolu se děti zhostily skvěle a na výsledku je to vidět :-). Senioři už se těší na další dílničku s dětmi, kterou uspořádáme na jaře příštího roku.

24.11.2017
VÁNOČNÍ DÍLNA S PANÍ FRYČOVOU

Vyrábění vánočních dekorací s klienty nám nabídla paní Fryčová, která se různým rukodělným aktivitám věnuje již přes dvacet let. Senioři si tak pod jejím vedením vytvořili krásně nazdobené šišky, slaměné zápichy do květináčů a lýkové hvězdy.

22.11.2017
BESEDA - MAGIE SVÍČEK

Série besed paní Krutské dnes pokračovala dalším zajímavým tématem - "magie svíček". Senioři se dozvěděli, na co působí různé barvy svíček. Například bílá svíčka očišťuje mysl a červená dodává energii. Jako občerstvení se dnes podával domácí perník a levandulový čaj.

21.11.2017
NÁVŠTĚVA V CAFÉ GREEN

Výjimečný den zažily dnes tři finalistky MISS FOTO, které dostaly pozvání na návštěvu do Café Green. V příjemném prostředí kavárny si seniorky pochutnaly na výtečném mandlovém dortu a dobré kávě.

14.11.2017
SETKÁNÍ S DĚTMI ZE ZVONICE

Po delší době jsme přivítali v Domově děti z nízkoprahového klubu Zvonice. Tématem dnešního povídání seniorů s dětmi byly blížící se vánoční svátky.

13.11.2017
BESEDA "ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL"

Lektorka Helena Takáčová přiblížila našim klientům nejen zásady správněho stravování, ale i důležitost pohybu v každém věku. Besedu uspořádala pro veřejnost i seniory z Domova organizace Leccos, za což moc děkujeme.

2.11.2017
DUŠIČKOVÉ VĚNCE

Stejně jako každý rok vyráběly naše klientky spolu s ergoterapeutkou paní Krutskou krásné dušičkové věnce. Jeden na hrob paní Anny Benešové, po které se jmenuje náš Domov a druhý věnec tradičně pokládáme na hrob opuštěných občanů na místním hřbitově.

30.10.2017
PŘEDNÁŠKA "KLADNÝ PŘÍSTUP K ŽIVOTU"

Pan Zdeněk Svoboda z Nadačního fondu "Lepší senior" dnes přednášel našim klientům o tom, jak se naučit životnímu optimusmu. Poradil také posluchačům, jak dlouhodobě zvyšovat svoji každodenní spokojenost.

26.10.2017
KONCERT VL. BANASINSKÉHO

Podzimní dopoledne zpestřil seniorům náš dlouhodobý známý, pan Vladislav Banasinský. Příjemná hodinka pestrých písniček, zahraných na klarinet, zlepšila našim klientům náladu.

25.10.2017
OSLAVA NAROZENIN PANÍ MARKOVÉ

Své krásné kulatiny oslavila paní Marie Marková společně se všemi na dnešní kavárničce. Popřát hodně zdraví přišli nejen zaměstnanci a klienti, ale i rodinní příslušníci.

19.10.2017
HUDEBNÍ CESTA ČASEM

Hudební cesta časem, aneb hodinka krásných písniček v podání Martina Krulicha. Klienty moc potěšily hlavně písničky od Waldemara Marušky, Jiřího Suchého, nebo Michala Tučného.

18.10.2017
OSLAVA 104. LET PANÍ PICKOVÉ

Na dnešní kavárničce jsme společně oslavili neuvěřitelné 104 narozeniny naší klientky, paní Emílie Pickové.

12.10.2017
UNIVERZITA III. VĚKU

Již druhým rokem pokračuje v Domově dobrovolné vzdělávání seniorů pod názvem Univerzita III. věku. Zájemci se scházejí jednou týdně pod vedením ergoterapeutky paní Pickové a probírají různá témata, často přímo na přání seniorů. Letos byly přednášky a diskuze zaměřeny převážně na zdravou výživu. Paní Pískalová, pravidelná účastnice kurzů, dokonce začala psát kroniku se záznamy probíraných témat. Předávání Pamětních listů se zúčastnil i pan starosta Jakub Nekolný.

4.10.2017
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A MISS FOTO

Dnešní Den otevřených dveří byl poprvé zpestřen volbou MISS FOTO. Nakonec čtrnáct klientek mělo zájem o účast v této nové akci. Zájem o hlasování byl velký a výsledky jsme vyhlásili na středeční kavárničce. První tři umístěné seniorky obdržely květinu a malý dárek a všechny zúčastněné si mohly na památku vzít svoji fotku.

2.10.2017
DEN SENIORŮ SE STUDIEM GREEN

Den seniorů naši klienti oslavili opět za přispění Studia Green. Kadeřnice a kosmetička se věnovaly našim seniorkám celé dopoledne a během čekání se podávala i káva a výborný jablečný závin. Krásně načesané a nalíčené seniorky se mohly nechat vyfotit profesionální fotografkou. Na zítřejším Dni otevřených dveří pak bude z fotografií vytvořena výstava - MISS FOTO, kdy každý návštěvník může dát hlas své favoritce. Děkujeme všem dámám, které dnes věnovaly svůj čas našim klientkám!

26.9.2017
PODZIMNÍ PROCHÁZKA DO LESA

Na vycházku do lesa se klienti moc těšili, neboť odpoledne strávené uprostřed přírody je pro ně výjimečný zážitek. Autobusem jsme dojeli na parkoviště do Dolánek a pěšky jsme se vydali na blízkou louku. Skupina houbařů vyrazila do lesa za svým úlovkem a ostatní si mezitím pochutnali na opečených buřtech.

22.9.2017
19. OLEŠECKÝ DEN

Soutěžního dne v Domově seniorů v Olešce se naši klienti účastní moc rádi. Počasí tentokrát moc nepřálo, ale i tak panovala na Olešeckém dni dobrá nálada a pohoda. Naše družstvo ve složení paní Marková, paní Lehká a paní Vašinková obsadilo nakonec krásné čtvrté místo.

21.9.2017
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY 5. ROČNÍK

Již pátý ročník Českobrodských hrátek, které pořádáme pro spřátelené Domovy seniorů, se vydařil po všech stránkách. Na úvod přišli účastníky přivítat místostarostové Pavel Janík a Tomáš Klinecký. Po veselém vystoupení mažoretek pod vedením Jarmily Fišerové se již všichni vydali na okružní trasu po všech připravených devíti stanovištích. Kromě tradičního pétanque, šipek, kuželek a házení do koše přibyly letos i novinky - například kolo štěstí, čichový kvíz, malování na kameny a další. Na závěr jsme se opět sešli v Kazetovém sále, kde nám k dobré pohodě i tanci zahrál pan Mácha. Na závěr každý účastník obdržel Pamětní list, drobné dárky a svůj výrobek z kulinářské dílny. Doufáme, že se všem společné odpoledne líbilo a těšíme se na další ročník Českobrodských hrátek.

19.9.2017
TURNAJ ČLOVĚČE NEZLOB SE

Rádi jsme přijali opět pozvání na Turnaj v člověče nezlob se do Luxoru Poděbrady. Za náš Domov se soutěže zúčstnili pan Spůra, pan Šulc a paní Červenková. Loňské první místo jsme sice neobhájili, ale i tak to bylo moc příjemné odpoledne.

18.9.2017
KONCERT VL. PECHÁČKA ZE SKUPINY ŠLAPETO

Hodinka zpěvu s panem Vladimírem Pecháčkem byla pro naše klienty tím pravým potěšením. Staropražské písně, lidové písničky, nebo skladby Karla Hašlera si senioři z plných plic rádi zazpívali a na chvíli zapomněli na svoje stesky.

5.9.2017
LETNÍ HAWAJSKÁ PÁRTY

Již třetí Letní párty se konala dnes odpoledne za krásného počasí. K úvodnímu tanci se tentokrát připojilo neuvěřitelných dvanáct tanečnic :-). Ani letos nechybělo dobré občerstvení v podobě ovocné bowle a pizzy Bolognese. Hezké písničky ve stylu country nám hrál pan Mácha.

24.8.2017
TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI, VZPOMÍNÁNÍ

Trénink paměti, neboli "Vzpomínání" probíhá v Domově dvakrát týdně. Na každou hodinu připravuje ergoterapeutka paní Picková aktuální téma. Často i sami klienti přijdou s nápadem, čemu by se chtěli na dalším sezení věnovat. Začínající podzim jsme si dnes společně připomněli povídáním o hroznovém vínu a houbaření.

21.8.2017
NÁVŠTĚVA Z DÁNSKA

Dnes navštívila náš Domov skupina turistů z Dánska. Při prohlídce Domova oceňovali nejvíce výzdobu interiéru výrobky našich klientů. Pro hosty jsme připravili malé občerstvení a na závěr návštěvy předali každému malý dárek z naší keramické dílny.

3.8.2017
TURNAJ PÉTANQUE

Letní sezóna sportovních turnajů pokračuje. Dnešní utkání v pétanque jsme zvládli navzdory horkému a dusnému počasí. Během čtyř kol se každý účastník snažil podat nejlepší výkon. První místo zaslouženě vybojovala paní Helena Jelínková, která tím oslavila své dnešní narozeniny :-). Druhý se umístil pan Pazdera a třetí příčku obsadila paní Nouzovská.

2.8.2017
OSLAVA NAROZENIN

Paní Helena Jelínková oslavila na dnešní kavárničce neuvěřitelných 80 let. Popřáli jsme jí nejen pevné zdraví, ale hlavně stálý optimismus a dobrou náladu.

17.7.2017
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Dnes dopoledne jsme pro klienty připravili další oblíbený kuželkový turnaj. Pravidelní účastníci již hru velmi dobře umí a tak byl boj o ceny vyrovnaný a napínavý. Vítězkou celého turnaje se stala paní Baumanová, druhé místo obsadila paní Černovská a třetí skončil pan Pískala.

28.6.2017
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY

Českobrodské hrátky pořádáme v červnu pro naše klienty a v září pro klienty z okolních Domovů seniorů. Připraveno bylo tentokrát devět stanovišť - kromě tradičních (kuželky, petanque, šipky, hod míčkem, puzzle) přibyly i nové - čichový kvíz, malování na kameny, kolo štěstí, nebo výroba ovocného želé v kulinářském koutku. Odměnou všem byl výborný jablečný koláč s kávou, který se podával na závěr v Kazetovém sále. Během celého odpoledne nám pomáhaly i studentky z blízkého gymnázia, za což jim patří velké poděkování.

23.6.2017
ŠIKOVNÉ RUCE NAŠICH SENIORŮ

Na celostátní soutěž "Šikovné ruce našich seniorů" v Lysé nad Labem se připravujeme téměř celý rok. Hlavně v keramické dílně měli v posledních měsících napilno. Návštěvnící výstavy tak mohli obdivovat úžasné výtvory našich seniorů. Keramické výrobky paní Růženy Černovské a paní Zdeňky Lehké patřily dokonce mezi oceněné práce. Slavnostní předávání cen zpestřila skvělá cimbálová muzika se zpěvákem Jožkou Šmukařem.

21.6.2017
GRILOVÁNÍ POD PERGOLOU

Dnes proběhlo klienty velmi oblíbené Grilování pod pergolou. Dobré buřty, studené pivo a hudba ve stylu country v podání pana Máchy - to byl obrázek dnešního slunečného odpoledne.

19.6.2017
RC KOSTIČKA - VYSTOUPENÍ

Na vystoupení dětí z Rodinného centra Kostička se vždy senioři velmi těší. Hodinka plná zpěvu, tance i hraní na flétny zpestřila klientům parné odpoledne.

16.6.2017
DOBROVOLNICKÝ DEN

S dobrovolníky z firmy Medtronic spolupracujeme již delší dobu. Dnes pět dobrovolnic připravilo pro seniory celodenní pestrý program, doplněný bohatým občerstvením. Dopoledne začalo kuželkovým turnajem a po obědě následoval turnaj v pétanque. Na závěr si mohli senioři vyzkoušet novou hru bingo.

13.6.2017
SLAVNOSTNÍ DÍLNIČKA S DĚTMI

Pět let spolupráce s třídou 5.B ze ZŠ Tyršova jsme zakončili slavnostní dílničkou. Nejdříve děti předvedly seniorům tři krátké pohádkové příběhy, za které sklidily zasloužený potlesk. Pak již následovala společná práce, dnes spojená se zábavou a pochoutkami. Každý dostal dva předem upečené muffiny, které si mohl ozdobit dle libosti krémem a ovocem. Jako překvapení jsme pro děti připravili čokoládovou fontánu, ve které si namáčely ovocné špízy pro sebe a "svého" seniora.

12.6.2017
SÁZAVA 2017

Víkendový výlet zaměstnanců se skvěle vydařil. Za krásného počasí jsme sjeli část řeky Sázavy.

5.6.2017
VÝLET DO ZOO CHLEBY

Dnešní slunečné odpoledne jsme s klienty strávili na výletě v malé ZOO Chleby. Měli jsme objednanou komentovanou prohlídku ZOO, tak se mohli senioři dozvědět hodně zajímavostí o místních zvířatech.

2.6.2017
BESEDA O BYLINÁCH

Besedu o jarních bylinách připravila pro seniory naše ergoterapeutka Jaroslava Krutská. Zajímavé povídání bylo zpestřené občerstvením v podobě smažených kosmatic a bylinkového čaje.

31.5.2017
OSLAVA NAROZENIN PANÍ PÍGLOVÉ

Paní Jarmila Píglová oslavila na dnešní kavárničce své krásné 89. narozeniny. Popřát jí přišli zaměstnanci i klienti. Ke kávě si všichni pochutnali na pařížském dortu.

30.5.2017
ZUŠ OPEN - KONCERT PRO ANNU

Koncert pro ANNU byl součástí celostátního happeningu základních uměleckých škol - ZUŠ OPEN. Přípravy na koncert ve venkovním atriu byly dlouhé a pečlivé. Bohužel pět minut po začátku nás nemile zaskočil prudký déšť. Následoval rychlý přesun do Kazetového sálu, kde žáci ZUŠ zahráli pro naše klienty v náhradním zkráceném programu. I tak se seniorům vystoupení malých hudebníků moc líbilo a odměnili je dlouhým potleskem. Budeme se těšit na druhý ročník ZUŠ OPEN a doufat v příznivější počasí.

24.5.2017
VÝLET DO MIRÁKULA

Již třetím rokem jsme se vypravili se zaměstnanci a jejich dětmi na výlet do zábavního parku v Mirákulu. Počasí bylo nakonec dobré a tak si děti celé odpoledne hezky užily.

18.5.2017
TURNAJ V PÉTANQUE

Na prvním letošním turnaji v pétanque nás překvapil hlavně rekordní počet účastníků. Celkem 26 seniorů se za slunečného počasí utkalo ve vyrovnaném souboji. I když soutěžilo i hodně mužů, nakonec stupně vítězů obsadily jen ženy. Na prvním místě se umístila paní Grősslová, druhá skončila paní Šátková a třetí se umístila paní Švarcová.

11.5.2017
DEN MATEK - PŘEKVAPENÍ

Jako překvapení k nedělnímu Dni matek jsme pro naše klientky přichystali dárek - kosmetické a kadeřnické služby zdarma. Péči o vlasy, pleť i ruce našim seniorkám poskytly studentky Střední odborné školy v Čelákovicích. Klientky byly moc spokojené, zvláště příjemná pro ně byla masáž rukou. Využít služeb kosmetiček mohly na závěr také zaměstnankyně Domova.

11.5.2017
LYSKÝ PĚTIBOJ

Dnes odpoledne vyrazil náš tým seniorů ve složení paní Marková, pan Spůra, pan Šulc a pan Záruba, v doprovodu dvou pečovatelek do Lysé nad Labem. V Domově na Zámku pořádali tradiční Lyský pětiboj. Za krásného počasí na zámecké zahradě senioři změřili své síly v různých soutěžích. Nechybělo ani dobré občerstvení a živá hudba.

10.5.2017
PĚVECKÝ KROUŽEK ZŠ ŽITOMÍŘSKÁ

Opět po roce k nám zavítal Pěvecký kroužek ZŠ Žitomířská pod vedením paní učitelky Šárky Houšové. Děti zazpívaly klientům známé písně od Svěráka a Uhlíře a také spoustu lidových písniček, které si senioři rádi zazpívali s nimi.

4.5.2017
ETIKA V OBRAZECH - SEMINÁŘ

Odborným seminářem Etika v obrazech provedla naše ošetřovatelky a sociální pracovnice lektorka Mgr. Michaela Veselá. Účastnice postupně shlédly 8 krátkých filmů, které zobrazovaly nesprávné řešení etického problému v Domově seniorů. Následovalo společné hledání správné varianty chování personálu ke klientům v různých situacích.

3.5.2017
ČARODĚJNICKÝ KUŽELKOVÝ TURNAJ

Za krásného počasí se dnes uskutečnil tradiční Čarodějnický kuželkový turnaj. Rekordní počet 24 účastníků se utkal o připravené ceny. Souboj byl velmi vyrovnaný a v konečném rozstřelu si vítězství vybojovala paní Krejčíková, druhá se umístila paní Červenková a třetí místo obsadil pan Zumr. Velké poděkování patří všem čarodějnicím, které na náš turnaj přiletěly a pomáhaly se zajištěním turnaje :-)

2.5.2017
DRAVCI A SOVY

Pan Michal Procházka ze Sokolnického spolku TEIR seznámil naše klienty se životem dravců a sov. Senioři tak mohli vidět 9 ptačích lovců z řádů dravců a sov. Dozvěděli se, jaké jsou jejich základní poznávací znaky, čím se živí, jakou mají sílu, rychlost a zrak a mnoho dalších zajímavostí.

27.4.2017
DUO RUGGIERI

Duo Ruggieri poskytlo našim klientům opravdu krásný a nevšední zážitek. Tenorista Giancarlo Ruggieri zpíval velice známé italské, francouzské a španělské písně, americké písně z filmového plátna, operetní árie, neapolské populární písně a velice známou taneční hudbu ( Strauss, Čajkovskij, Smetana atd.). Svým tancem ho doprovázela klasická baletka paní Soňa Ruggieri. Duo Ruggieri sklidilo od našich klientů dlouhý potlesk a tak doufáme, že v našem Domově nevystupovali naposledy.

25.4.2017
KUŽELKOVÝ TURNAJ S DĚTMI ZE ZVONICE

Dnešní setkání s dětmi z klubu Zvonice proběhlo ve sportovním duchu. Po krátkém povídání u čaje a zákusku se všichni přesunuli na nádvoří, kde proběhl napínavý kuželkový turnaj. Atmosféra byla skvělá, všichni si navzájem fandili a tak si určitě kuželkový turnaj brzy zopakujeme.

21.4.2017
SOLNÁ JESKYNĚ

Po delší době jsme dnes opět navštívili s klienty Solnou jeskyni v Českém Brodě. K jeskyni jsme seniory dopravili auty a pak už následovala hodinka příjemného odpočinku v nezvyklém prostředí. Někteří klienti byli v Solné jeskyni poprvé v životě, tak to pro ně byl opravdu velký zážitek.

12.4.2017
VELIKONOCE

Krásná velikonoční výzdoba Domova nám všem připománá blížící se svátky jara. Pravidelná středeční kavárnička se konala tento týden také v duchu nadcházejících velikonoc. Ke kávě se podávaly tradiční jidáše, které pekly od rána klientky paní Drábková, paní Vašinková a paní Koblížková, spolu s naší ergoterapeutkou paní Krutskou.

10.4.2017
VLASTNÍ SEMINÁŘ

Průběžné vzdělávání personálu dnes pokračovalo dalším vlastním seminářem. V první části ergoterapeutka paní Krutská seznámila své kolegyně s působením tónů a kamenů na lidské tělo. Jako bonus se podával rybízový koláč a bylinkový čaj. Druhá část již patřila Bazální stimulaci. Ošetřovatelky, které absolvovaly třidenní kurs Bazální stimulace předávaly své znalosti ostatním. K dispozici máme nové pomůcky pro polohování klientů, tak si mohly ošetřovatelky vše vyzkoušet na vlastní kůži.

30.3.2017
KONCETRT M.A.S.H.

Skupina M.A.S.H. hrála dnes v Domově seniorů již potřetí. Klienti se na nejhezčí koncert roku moc těšili a rádi si známé písničky zazpívali. Jako malé poděkování jsme předali členům skupiny M.A.S.H. originální hrníčky z naší keramické dílny.

21.3.2017
KVĚTINOVÁ DÍLNIČKA

Příchod jara jsme společně s dětmi přivítali výrobou papírových květin. I když byl tentokrát výrobek náročnější na čas i zručnost, s pomocí dětí si zvládli vyrobit svojí květinu i všichni senioři. Děti z této třídy k nám na dílničky chodí již pátým rokem a tak společných 5 let práce zakončíme v červnu Slavnostní dílničkou, na kterou se děti i klienti už nyní moc těší.

14.3.2017
SETKÁNÍ S DĚTMI Z KLUBU ZVONICE

Tématem dnešního setkání s dětmi byl sport. Senioři vyprávěli dětem, jaké sporty měli rádi dříve a jak mohou docházet na rehabilitační cvičení nyní v Domově. Většina dětí se věnuje i více druhům sportu a tak bylo o čem vyprávět. Nakonec si všichni společně zahráli novou hru Timeline o objevech a vynálezech. Všichni se moc těší na další setkání, kdy máme v plánu turnaj v kuželkách.

10.3.2017
BESEDA - LÉČIVÁ SÍLA TÓNŮ A KAMENŮ

Ergoterapeutka Jaroslava Krutská připravila pro naše klienty další zajímavou besedu. Tentokrát klienty seznámila s působením tónů a kamenů na lidské tělo. Jako obvykle nechybělo ani dobré občerstvení.

9.3.2017
KONCERT - VIOLA OLOMOUC

Koncert agentury VIOLA z Olomouce je pro naše klienty zárukou pěkných lidových písniček v podání zpěváků Černohouze a Černého. Oba pánové jezdí do našeho Domova již dlouhá léta a klienti se na zpívání s nimi vždy velmi těší.

28.2.2017
MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Tak jako každý rok, i letos nás navštívily děti ze Základní a praktické školy se svým masopustním průvodem. Senioři obdivovali nápadité masky, ochutnali nabízené pečivo a radovali se z darovaných papírových květin. Dětem jsme poděkovali za jejich snahu a každého odměnili malou sladkostí.

28.2.2017
ŠANSONY MARKÉTY BUREŠOVÉ

Poslední únorové odpoledne zpříjemnila našim klientům zpěvačka a herečka Markéta Burešová svými krásnými a dojemnými šansony.

15.2.2017
OSLAVA 90 LET

Na dnešní kavárničce jsme společně oslavili krásné životní jubileum paní Granátové. Popřát paní Granátové přišli členové její rodiny, klienti i zaměstnanci. Za hudebního doprovodu pana Máchy došlo i na krátký tanec oslavenkyně.

14.2.2017
KERAMICKÝ KROUŽEK

Keramická dílna je k dispozici našim klientům vždy v úterý odpoledne. Spolu s ergoterapeutkou paní Krutskou senioři vyrábějí jednoduché keramické výrobky, které v květnu přihlásíme do soutěže "Šikovné ruce našich seniorů".

14.2.2017
NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z KLUBU ZVONICE

Dnes jsme pozvali na návštěvu děti z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež - Klubu Zvonice. Během úvodního setkání senioři vyprávěli dětem, jaké bylo jejich zaměstnání, když ještě pracovali a naopak děti přemýšlely, čím by chtěly být, až dokončí školu. Na odreagování si společně zahráli karty a další hry. Senioři se s dětmi moc rádi seznámili a už se těší na jejich další návštěvu.

9.2.2017
ZABÍJAČKOVÉ HODY

Zabíjačkové hody pořádáme každou zimu a je to jedna z nejoblíbenějších akcí roku. Již počátkem týdne, v rámci tréninku paměti, si klienti povídali o zabíjačkách a vzpomínali, co při nich zažili. Ve čtvrtek brzo ráno nastoupil řezník pan Mák a spolu s personálem kuchyně začal připravovat všechny zabíjačkové pochoutky. Během dopoledne si tak mohli všichni ochutnat ovar s křenem a skleničkou piva. Atmosféra byla skvělá, neboť k dobré pohodě nám přišel zahrát na harmoniku pan Musil. K obědu byla černá kroupová polévka a zabíjačkový guláš. Další dny si klienti pochutnají také na jitrnicích a tlačence.

12.1.2017
TRÉNINK PAMĚTI

Tématem dnešního trénování paměti byly burské oříšky. Zajímavé povídání bylo doplněné o ochutnávku burákového másla, které je většině klientů neznámé. Dnešní posezení doplnila i ošetřovatelka paní Žemlová, která si pro seniory připravila povídání o lednových zvycích.

11.1.2017
CANISTERAPIE

Po vánoční přestávce dnes opět přišla za našimi klienty paní Urbanová se svými psy Buddym a Athosem. Návštěvy pejsků jsou pravidelné a senioři se na svoje psí kamarády vždy moc těší. Někdo si rád pohladí pejsky jen na chodbě, za některými klienty však paní Urbanová vodí Buddyho a Athose až na pokoj.

22.12.2016
VÁNOČNÍ KONCERT PETRA KUBCE

Poslední předvánoční akcí tohoto roku byl koncert Petra Kubce a Jany Koutové, kteří navštívili náš Domov seniorů již poněkolikáté. Prostřednictvím písní a koled poutavě přiblížili seniorům vznik vánočních tradic a zvyků.

21.12.2016
VÁNOČNÍ BESÍDKA

Poslední týden před Štědrým dnem pořádáme pro klienty vánoční besídku. Je to oblíbená akce, neboť není nouze o dobré občerstvení. Vánoční cukroví pro seniory připravil personál kuchyně společně s našimi klientkami a paní Krutskou. Koledy k dobré pohodě nám tentokrát zahrál pan Mácha. Nakonec jsme klientům popřáli klidné vánoční svátky a každý odcházel s malým dárkem v podobě kosmetického balíčku.

17.12.2016
VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ SKAUTŮ

Skauti z Kouřimi přijíždějí za našimi seniory před vánocemi již tradičně. Po společném zpívání vánočních koled na knihovně navštívili se svými písněmi také klienty na čtyřlůžkových pokojích. Skauti také přivezli do našeho Domova betlémské světlo.

14.12.2016
VÁNOCE SE STUDIEM GREEN

Velmi příjemné předvánoční dopoledne připravilo našim seniorům Studio Green. Klientky si mohly dopřát nejen kosmetické ošetření, ale i výbornou kávu a zákusky. Atmosféru zpestřily svým zpěvem a hrou na klavír Valérie Šiklová a Karolína Karlíková. Obě děvčata nakonec rozdala seniorům dárkové balíčky a vlastnoručně vyrobená mýdla.

12.12.2016
VÁNOČNÍ PÁSMO RC KOSTIČKA

Děti z Rodinného centra Kostička navštěvují náš Domov před vánocemi každý rok. Senioři se na děti moc těšili a společně s nimi si rádi zazpívali. Nakonec děti rozdaly každému vánoční přání a za svůj výkon si odnesly malou odměnu.

8.12.2016
VÁNOČNÍ KONCERT PANÍ MUDROVÉ

Paní Zdeňka Mudrová navštěvuje náš Domov před vánocemi již několik let, a tak se na její vystoupení senioři moc těšili. Známé vánoční skladby pro housle i klávesy doplnila paní Mudrová i krásným zpěvem.

8.12.2016
TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI NA TÉMA  "AVOKÁDO"

Téma dnešního ergoterapeutického tréninku paměti bylo povídání o avokádu. Senioři se dozvěděli, že avokádo je plodem hruškovce přelahodného a mohli si prohlédnout dokonce vypěstované avokádo v květináči. Po ochutnávce si povídali o tom, proč je avokádo tak zdravé a jak pomáhá našemu tělu.

5.12.2016
MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Velkou pochvalu zaslouží žáci devátých tříd ZŠ Tyršova za svoji trpělivost při rozdávání mikulášské nadílky našim klientům. V každém pokoji dokonce zazpívali seniorům koledu a tak přispěli ke krásné sváteční atmosféře tohoto dne.

29.11.2016
SEMINÁŘ ZDRAVOTNÍHO ÚSEKU

Dnes proběhl další vlastní seminář tohoto roku, kdy si program připravují samy pracovnice zdravotního úseku. První příspěvek s názvem "Techniky samopomoci" přednesla paní Krutská a poradila všem, jak si účině pomoci od stresu i bolestí. Další část byla věnovaná polohování klientů a přednášející využily poznatky z nedávno proběhlého Kurzu bazální stimulace. Za skvělé předání poznatků kolegyním patří poděkování paní Pickové, paní Žemlové, paní Benediktové, paní Chrástecké a paní Kuncové. Poslední příspěvek, který přednesla paní Treppeschová s paní Francovou, byl věnovaný Canisterapii a jejím účinkům na naše klienty.

28.11.2016
KONCERT DS CENTRIN

Hezčí začátek adventu si snad naši klienti ani nemohli přát. Svým krásným zpěvem nás dnes přijela potěšit paní Šárka Kohoutová z Domova seniorů Centrin ze Zruče nad Sázavou. Seniorům zazpívala mnoho známých písní a nakonec i několik vánočních, například známou "Purpuru".

25.11.2016
ADVENTNÍ SVÍCNY A VĚNCE

Překrásné adventní svícny a věnce pro výzdobu našeho Domova vytvořily klientky paní Vladyková a paní Lehká společně s naší ergoterapeutkou paní Krutskou.

22.11.2016
PERNÍČKOVÁ DÍLNIČKA

Tak jako každý rok se v našem Domově zdobily perníčky na Adventní pochod světýlek. Senioři společně s dětmi z 5.B ZŠ Tyršova měli vše hotové za necelou hodinku a všichni se již těšíme na krásně vyzdobený Domov a nedělní průvod.

4.11.2016
SENIOR V KYBERPROSTORU

Dnes proběhla v našem Domově beseda o bezpečnosti seniorů při používání mobilních telefonů a počítačů. Tato beseda byla určena nejen pro klienty Domova, ale i pro seniory z řad veřejnosti. Toto aktuální téma přiblížil posluchačům velmi poutavě PhDr. Jan Traxler.

25.10.2016
HEJ PÁNI KONŠELÉ

Zpěvák Šimon Pečenka jezdí do našeho Domova již několik let. Tentokrát jsme ho přivítali s programem „HEJ PÁNI KONŠELÉ“ , který byl věnovaný králi českých zpěváků, mistru Karlu Gottovi a jeho písním. Senioři si tak mohli poslechnout například známé písně „Oči sněhem zaváté“, Kávu si osladím“, „Lady Carneval“, a další. Posluchači se dozvěděli také mnoho zajímavostí z profesionální kariéry zlatého slavíka Karla Gotta.

19.10.2016
OSLAVA 103 LET PANÍ PICKOVÉ

Neuvěřitelné 103 narozeniny oslavila dnes paní Emílie Picková. Oslava se konala v Kazetovém sále i za účasti její rodiny. Paní Pickové přišli popřát nejen klienti a zaměstnanci, ale také pan místostarosta Pavel Janík. Přejeme paní Pickové nadále pevné zdraví, hodně optimismu a dobré nálady.

13.10.2016
VLADIS BAND

"Nostalgický klarinet" - aneb krásná hodina s panem Vladislavem Banasinským, který věnuje svůj čas našim klientům pravidelně. Mohli jsme si poslechnout romanitcké písně, tanga a další skladby pro klarinet. Aby se mohli senioři těšit na příští setkání s panem Banasinským, slíbil jim tentokrát hraní na saxofon.

11.10.2016
PODZIMNÍ DÍLNIČKA S DĚTMI

Blížící se podzim nám připomněla dnešní dílnička s dětmi. Společnými silami vyráběli senioři a děti jednoduchý podzimní strom z vlny a látkových lístků. Čas strávený s dětmi je pro naše klienty nezapomenutelný a tak se už nyní těší na další adventní dílničku, kdy budeme zdobit vánoční perníčky.

5.10.2016
ČLOVĚČE NEZLOB SE - TURNAJ V LUXORU PODĚBRADY

Rádi jsme přijali pozvání do Luxoru Poděbrady na turnaj seniorů v Člověče nezlob se. Za náš Domov se zúčastnily paní Červenková, paní Kmochová a paní Pískalová a nakonec vybojovaly v turnaji první místo. Atmosféra celého odpoledne byla moc příjemná. Pan ředitel Jaromír Novák nakonec všem rozdal drobné dárky a hlavně krásný dort, ze kterého měly naše klientky velkou radost.

4.10.2016
Den otevřených dveří a Seminář Seni

Den otevřených dveří pořádáme každý rok v rámci Týdne sociálních služeb. Návštěvníci si mohli prohlédnout výstavku prací seniorů i ochutnat koláčky, které upekly klientky spolu s paní Krutskou. Ve stejný den probíhal v Domově i vzdělávací seminář, který pro naše ošetřovatelky připravila firma Seni.

30.9.2016
STUDIO GREEN - DEN PRO SENIORY

Nádherný dárek ke Dni seniorů si připravilo pro naše klientky (i klienty) Studio Green. Kdo měl zájem, mohl se nechat zdarma opečovávat od kosmetičky Soni Šiklové a kadeřnice Romany Vinšové. Chvíle čekání zpříjemnil seniorům David Šikl dobrou kávou a domácím jablečným závinem. Byla to první akce tohoto druhu v našem Domově, skvěle se vydařila a my za ní Studiu Green moc děkujeme.

29.9.2016
BESEDA - METODY SAMOPOMOCI

Dnešní odpoledne pozvala paní Krutská naše seniory na besedu "Metody samopomoci" z cyklu "Regenerace sil přírodními prostředky". Klienti se dozvěděli, jak být sám sobě lékařem, například pomocí metody SU JOK. Beseda byla velmi zajímavá a navíc se podávalo jako vždy výborné občerstvení - dýňová polévka, bylinkový čaj i zákusek.

7.9.2016
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY 4. ROČNÍK

Čtvrtý ročník Českobrodských hrátek proběhl za krásného počasí a v dobré pohodě. Jako každý rok, jsme přivítali seniory ze spřátelených Domovů a připravili jsme pro ně tradiční i zcela nové disciplíny. Tak si mohli tentokrát napřiklad v kulinářském koutku připravit vlastní utopence, vyluštit křižovku s poznáváním minerálů, nebo hádat předměty při hmatovém kvízu. Další zcela novým stanovištěm bylo malování na dlaždice, kdy účastníci z každého Domova malovali to, co jim nejvíce připomíná dnešní den. Ze všech dlaždic vytvoříme mozaiku, která ozdobí jednu z chodeb našeho Domova seniorů. Příjemným zpestřením celého odpoledne bylo také skvělé vystoupení oddílu aerobiku Corridoor. Již nyní se těšíme na příští rok a další nové nápady.

2.9.2016
ZVONEČKOVÉ POSVÍCENÍ

Hezké odpoledne ve Zvonečku Bylany prožili tři naši klienti. Přijali jsme totiž, jako každý rok, pozvání na Zvonečkové posvícení. Zvláště taneční vystoupení dětí se našim seniorům moc líbilo.

1.9.2016
UNIVERZITA III. VĚKU

Univerzita III. věku je nový projekt v rámci aktivizace, který pro klienty připravuje naše ergoterapeutka paní Picková. V současné době se schází devět seniorů jednou týdně a na programu je vždy jiné aktuální téma. Nejoblíbenější jsou sezení, která se týkají zdraví, cestování, nebo správné výživy. Za aktivní účast dnes obdrželi senioři pamětní listy, potvrzující absolvování Univerzity III. věku v letošním roce.

30.8.2016
LETNÍ PÁRTY

Letní párty jsme letos pořádali již druhým rokem a i tentokrát za krásného slunečného počasí. Senioři si mohli ochutnat pizzu Bolognese z pizzerie Malechov a výbornou ovocnou bowli. Nevšedním zážitkem pro všechny byl historicky první pravý hawaiský tanec v podání odvážných zaměstnankyň Domova :-).

19.8.2016
NA SEMAFORU ZELENÁ

Na Semaforu zelená - to je název nového písničkového pásma, se kterým do našeho Domova zavítala zpěvačka Jana Koutová a její kolega Jaroslav Beneš. Během dnešního skvělého vystoupení zazněly největší hity z divadla Semafor, které si naši klienti rádi zazpívali s nimi.

8.8.2016
PÉTANQUE - TURNAJ O CENY

Turnaj v pétanque ovládly tentokrát ženy. Po několika vyřazovacích kolech se na stupních vítězů umístily paní Havlasová, paní Baumanová a paní Pískalová.

19.7.2016
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Téměř 20 účastníků oblíbeného kuželkového turnaje změřilo dnes své síly. Výkony byly opravdu vyrovnané a ceny lákavé. Po dvou kolech turnaje nakonec zvítězil pan Alois Pískala a druhé místo obsadila paní Jana Drábková. Boj o třetí místo byl nejnapínavější, neboť se stejným počtem bodů skončili čtyři senioři, ale nakonec ho vybojovala paní Helena Jelínková.

29.6.2016
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY - DOMOV ANNA

Českobrodské hrátky pořádáme každý rok dvakrát - v červnu pro klienty z našeho Domova a v září pro klienty z blízkých Domovů pro seniory. Tradiční i nové disciplíny si klienti vyzkoušeli ve středu odpoledne - místo pravidelné kavárničky. Již známé kuželky, šipky, pétanque a hod do slunečnice doplnil nový hmatový kvíz, pexeso, pečení pizzy a poznávání minerálů s křížovkou. Kdo prošel všechna stanoviště, byl odměněn výborným jablečným koláčem, který dopoledne upekly klientky s paní Krutskou.

27.6.2016
BESEDA - ZDENĚK ŽÁK

Povídání s hercem Zdeňkem Žákem bylo moc milé. Knihovna byla už před začátkem besedy zaplněna do posledního místa. Pan Žák vyprávěl seniorům nejen o hraní v divadle, o natáčení v televizi, ale i o zvířatech, které chová ve vesnici nedaleko Českého Brodu.

24.6.2016
PĚVECKÝ KROUŽEK

Děti z Pěveckého kroužku ZŠ Žitomířská, který vede paní učitelka Houšová, přišly zazpívat našim klientům. Senioři odměnili děti dlouhým potleskem a těšíme se už nyní na další návštěvu Pěveckého kroužku v Domově seniorů.

23.6.2016
18. OLEŠECKÝ DEN

Přijali jsme pozvání na osmnáctý Olešecký den do Domova seniorů v Olešce. Během parného dne senioři plnili na různých stanovištích zadané úkoly. Náš Domov reprezentovaly paní Pískalová, paní Grősslová a paní Borovičková. I když se tentokrát neumístily na stupních vítězů, užily si hezký den.

21.6.2016
VÝLET DO MIRÁKULA

Po loňském úspěchu výletu zaměstnanců do Mirákula jsme si tuto akci letos zopakovali. Celkem 47 účastníků výletu, z toho 27 dětí, si užilo akční odpoledne.

20.6.2016
ŠKOLENÍ PRVNÍ POMOCI

Nové poznatky a trendy v poskytování první pomoci dnes zprostředkoval našim zdravotním sestrám pan Jaroslav Bartoněk ze Záchranné služby.

20.6.2016
VYSTOUPENÍ DĚTÍ

Rodinné centrum Kostička připravilo pro naše klienty a rodiče dětí krásné odpoledne. Představily se nám děti s hrou na flétnu, zpěvem i tanečním vystoupením.

17.6.2016
ŠIKOVNÉ RUCE NAŠICH SENIORŮ

Také letos se náš Domov seniorů zúčastnil výstavy Šikovné ruce našich seniorů v Lysé nad Labem. S kolektivním dílem klientů "Bylinkářství ANNA" jsme dokonce získali Zvláštní ocenění Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

14.6.2016
SETKÁNÍ PŘES TŘI GENERACE

Dnes proběhlo v našem Domově první "Setkání přes tři generace". Rádi jsme přivítali pět českobrodských maminek, které mají zájem navštěvovat se svými dětmi naše klienty. Bylo to moc milé a příjemné dopoledne a naši senioři se už nyní těší na další setkání.

14.6.2016
GRILOVÁNÍ POD PERGOLOU

Na první letošní grilování se senioři moc těšili. Počasí bylo nakonec skvělé a k dobré pohodě nám zahrál na harmoniku pan Musil.

9.6.2016
VÝLET - SVÍČKÁRNA

Krásné slunečné počasí nás provázelo na dnešním výletě do svíčkárny Rodas v Šestajovicích. Klienti si nejdříve mohli prohlédnout zvířata v přilehlé minizoo a pak jsme již zamířili do výrobny svíček. Kdo chtěl, mohl si nazdobit vlastní svíčku barevným voskem, nebo si koupit hotovou svíčku dle vlastního výběru.

8.6.2016
BESEDA O BYLINKÁCH

Ergoterapeutka paní Krutská připravila pro naše klienty další zajímavou besedu, tentokrát o bylinkách. Jako vždy se podávalo také chutné občerstvení - rebarborový koláč, smažené kosmatice a čaj z čerstvých bylinek.

31.5.2016
TURNAJ PÉTANQUE

Na první letošní turnaj v pétanque se klienti moc těšili. Po dlouhém boji nakonec zvítězil pan Lőbl, druhé místo obsadil pan Pískala a na třetím místě se umístila paní Helena Jelínková.

26.5.2016
OSLAVA VÝROČÍ 20 LET OD REKONSTRUKCE BUDOVY

Dnes jsme oslavili výročí 20 let od rekonstrukce budovy našeho Domova. Přivítali jsme mnoho vzácných hostů, především pana Middelkopa z Holandska, který před 20 lety pomáhl s vybavením Domova. Za krásného počasí následně proběhl na nádvoří bohatý kulturní program. První potlesk sklidily skvělé mažoretky pod vedením Jarmily Fišerové. Českobrodská skupina M.A.S.H. nás naladila do stylu country a někdo si i rád zazpíval. Ukázky z činnosti oddílu aerobiku Corridoor všechny hosty překvapilo svou profesionalitou. Na závěr odpoledne si hosté mohli vychutnat pestrou nabídku ZUŠ Český Brod. Představili se nám nejen sóloví interpreti, ale i různé sbory a nechybělo ani taneční vystoupení. Během celého slavnostního dne se hosté mohli občerstvit u bohatého rautu. Kdo měl zájem, mohl si prohlédnout výrobky klientů, nebo výstavu fotografií "Dříve a dnes". Oslava se po všech stránkách vydařila, a za to patří poděkování především všem zaměstnancům, kteří se na přípravách podíleli.

18.5.2016
SLAVNOSTNÍ KAVÁRNIČKA

Pravidelná středeční kavárnička byla tentokrát slavnostní, neboť paní Drábková oslavila své krásné kulatiny - 80 let. Popřát oslavenkyni přišel pan místostarosta Tomáš Klinecký, zaměstnanci i klienti.

16.5.2016
DOBROVOLNICKÁ AKCE

Dobrovolníci z naší spřátelené firmy Medtronic - Covidien uspořádali pro náš Domov krásnou dobročinnou akci s názvem Bake - sale. Ve svém volném čase upekli různé druhy zákusků a druhý den své výrobky prodávali svým kolegům i ostatním zájemcům. Rekordní výtěžek z této akce ve výši 15 146,- Kč darovali pro potřeby našich klientů.

15.5.2016
VÝLET VLÁČKEM

V rámci akce "Město v pohybu" měli klienti Domova seniorů možnost absolvovat jízdu vláčkem po městě. Cesta byla doplněna i zajímavým výkladem o našem městě.

12.5.2016
VIOLA OLOMOUC

S kyticí písní jedeme k Vám - to je název nového hudebního pásma, se kterým potěšili naše klienty pan Černohouz a pan Šolc z agentury Viola Olomouc.

5.5.2016
LYSKÝ PĚTIBOJ

Čtyři naše klientky soutěžily v Lyském pětiboji v Domově na Zámku v Lysé nad Labem. Motivem letošního pětiboje byly květiny, a tak mezi soutěžemi nechybělo například poznávání bylinek, zpívání písně o květinách, nebo skládání květinového obrazu. I když se naše soutěžící umístily na posledním místě, užily si hezké odpoledne.

29.4.2016
ČARODĚJNICKÝ KUŽELKOVÝ TURNAJ - 2. ROČNÍK

Slunečné počasí nám přálo při druhém ročníku Čarodějnického kuželkového turnaje a tak přiletělo i více čarodějnic, než v loňskom roce. V rámci ergoterapie si klienti připravili i krásné čarodějnické klobouky. Vítězkou turnaje se stala paní Červenková, na druhém místě se umístila paní Grősslová a třetí místo obsadila paní Šubrtová.

26.4.2016
ZDRAVOTNÍ KLAUNI

Zdravotní klaun, o.p.s., letos slaví 15 let od svého založení a oslavy probíhají netradičně. Týmy zdravotních klaunů vyrazí v tomto týdnu do 15 Domovů seniorů nebo LDN po celé republice, aby svou návštěvou potěšili ty, za kterými nemohou docházet pravidelně. Jsme moc rádi, že náš Domov patří mezi 15 těchto vyvolených, neboť pro naše klienty představovala návštěva Zdravotních klaunů nezapomenutelný zážitek.

20.4.2016
CANISTERAPIE

Paní Urbanová se svými psy Buddym a Athosem navštěvuje naše seniory pravidelně dvakrát do měsíce. Klienti se na pejsky vždy moc těší a každý si je chce alespoň na chvíli pohladit..

12.4.2016
JARNÍ PROCHÁZKA DO PARKU

Slunečný jarní den jsme využili ke splnění přání těm klientům, kteří si přáli podívat se do blízkého městského parku.

4.4.2016
VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ

Vzdělávání ošetřovatelského personálu je zajišťováno v průběhu celého roku. Dnes jsme si uspořádali vlastní seminář, kdy si jednotlivé příspěvky zpracovávají přímo ošetřovatelky a ergoterapeutky. Tématem dnešního dne byla relaxace po náročné práci a uvolnění po námaze. Na odreagování byla zařazena i trocha poezie, her a kvízů. Akce byla povedená a všem pracovnicím, které se na její přípravě podílely, patří velké poděkování.

24.3.2016
KONCERT JOSEFA ZÍMY

Slavnostní událost, na kterou se těšili nejen klienti, ale i zaměstnanci. Zpěvák Josef Zíma zavítal do našeho Domova již potřetí. První koncert proběhl krátce po rekonstrukci budovy v roce 1996 a další - společný s Yvettou Simonovou v roce 2010. A ani tentokrát Josef Zíma své příznivce nezklamal - všichni si s ním rádi zazpívali známé písničky a zbyl i čas na dotazy a povídání.

23.3.2016
VELIKONOČNÍ KAVÁRNIČKA

Tak jako každý rok, peče paní Krutská s klientkami na velikonoce výborné jidáše, které se podávají na kavárničce.

22.3.2016
VELIKONOČNÍ DÍLNIČKA S DĚTMI

O dnešní dílničce vyráběli senioři společně s dětmi ze 4.B jednoduchou velikonoční dekoraci. Děti z této třídy k nám chodí na společné dílničky již třetím rokem a tak se s našimi seniory dobře znají a těší se na sebe. Společná práce i povídání zlepší vždy našim klientům náladu.

22.3.2016
ERGOTERAPIE - VELIKONOCE

Také dnešní ergoterapie byla věnována velikonocům. Nejdříve si klienti s ergoterapeutkou paní Pickovou povídali o velikonočních tradicích a ochutnali velikonoční pečivo i mazanec. Následnou výrobu velikonočních zajíčků vymyslela a připravila pro seniory ošetřovatelka paní Žemlová.

21.3.2016
BESEDA S NUTRIČNÍ TERAPEUTKOU

Od ledna spolupracujeme s nutriční terapeutkou Bc. Veronikou Hrázskou. Při dnešní besedě se mohli klienti paní Hrázské zeptat na cokoliv ohledně skladby jídelníčků,

16.3.2016
ZASNOUBENÍ

Dnes pan Václav Kohoutek oslavil nejen své narozeniny, ale hlavně zasnoubení s paní Helenou Jelínkovou. Během slavnostního odpoledne přišli snoubencům poblahopřát nejen obyvatelé a zaměstnanci Domova, ale také přátelé a rodinní příslušníci.

9.3.2016
OSLAVA 95. NAROZENIN PANÍ ČERNOVSKÉ

Krásné půlkulatiny oslavila na dnešní kavárničce paní Růžena Černovská. Se svým přáním se připojil i starosta města Jakub Nekolný.

1.3.2016
VZPOMÍNÁNÍ - JAK TO BYLO DŘÍVE O MASOPUSTU

O dnešní hodince ergoterapie se paní Picková s klienty věnovala vzpomínání na masopustní průvody. Kdo chtěl, mohl si vybarvit škrabošku na obličej, prohlédnout si obrázky z nedávného masopustního průvodu dětí a ochutnat nabízené pohoštění. Bylo to veselé odpoledne, zvláště když mezi seniory přišel i krásně nastrojený klaun.

26.2.2016
TOUŠEŇSKÁ RŮŽE

Dnes jsme měli vzácnou možnost promítnout našim klientům záznam ochotnického představení Toušeňská růže, jehož dramaturgem je obyvatel našeho Domova, pan Václav Dragoun.

26.2.2016
MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Na masopustní průvod dětí ze Základní a praktické školy se naši klienti vždy moc těší. Rádi si prohlížejí nápadité masky, poslouchají veselé písničky i ochutnají sladkosti, které děti rozdávají.

22.2.2016
TAJEMNÉ SVĚTLO KRYSTALŮ

Besedu o léčivém vlivu drahých kamenů na naše zdraví připravila pro seniory paní Krutská. Nechybělo ani zdravé občerstvení - kroupové karbanátky, kvašená zelenina pickles a mateřídouškový čaj.

18.2.2016
ZABÍJAČKOVÉ HODY

Oblíbené zabíjačkové hody pořádáme již čtvrtým rokem. Během dopoledne mohou klienti ochutnat ovar s křenem a pozorovat řezníka pana Máka při výrobě jitrnic. K obědu se podávala černá polévka a zabíjačkový guláš. V dalších dnech se mohou klienti těšit také na jitrnice a tlačenku.

8.2.2016
KONCERT KAPELY MASH

Díky jednomu z členů kapely MASH, panu Mackovi, si mohli také obyvatelé Domova seniorů poslechnout jejich skvělý koncert. Při více než hodinovém vystoupení zazněly nejen skladby ve stylu country, ale i známé lidové písničky. Všichni si rádi zazpívali s kapelou a nakonec se hrály i písně na přání. Podle ohlasu klientů i zaměstnanců to byl jeden z nejhezčích koncertů v Domově co pamatují.

27.1.2016
KAVÁRNIČKA - OSLAVA NAROZENIN PANÍ GRANÁTOVÉ

Dnešní kavárnička proběhla ve slavnostním duchu. Své téměř kulaté narozeniny oslavila paní Granátová.

26.1.2016
ERGOTERAPIE - VZPOMÍNÁNÍ

Tento týden končí první pololetí školního roku a mnoha klientům přinesou vnoučata přinést ukázat vysvědčení. Dnešní ergoterapie byla proto věnována vzpomínání na školu a vše co s ní souvisí.

21.1.2016
HARMONIKÁŘ MATURA

Prvním hudebním pořadem letošního roku bylo skvělé vystoupení harmonikáře pana Matury, který zavítal do našeho Domova již poněkolikáté. Celou hodinu hrál písničky na přání a tak si všichni klienti rádi společně zazpívali.

20.1.2016
CANISTERAPIE

Návštěvy paní Urbanové a jejích psů Buddyho a Athose se staly velmi očekávanou událostí.

5.1.2016
Beseda - Životní spokojenost

Životní spokojenost a co jí ovlivňuje - to bylo hlavní téma, o kterém s našimi klienty diskutoval PhDr. Miroslav Pokorný

21.12.2015
VÁNOČNÍ BESÍDKA

Poslední letošní akcí, kterou pořádáme pro naše klienty je tradiční vánoční besídka. I letos si mohli senioři zazpívat s panem Horáčkem a pochutnat si na výborných dortech, které upekla paní Krutská.

20.12.2015
KOLEDY - SKAUTI KOUŘIM

Zlatou adventní neděli měli klienti Domova zpestřenou krásným zpíváním koled v podání skautů z Kouřimi. Ti za nám přijeli letos již podruhé. Po společném vystoupení na knihovně zazpívali vánoční koledy také imobilním klientům na čtyřlůžkových pokojích. Skauti nám také předali Betlémské světlo, které v Domově uchováme přes celé vánoční svátky.

17.12.2015
KONCERT PANÍ MUDROVÉ

Nejen vánoční písně a koledy, ale i výběr skladeb vážné hudby nám zahrála a zazpívala paní Mudrová. Pro naše klienty to byl krásný a hluboký zážitek.

16.12.2015
VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ ZŠ TYRŠOVA

Žáci ze Základní školy Tyršova zpříjemnili svým zpíváním našim klientům další předvánoční den.

14.12.2015
VÁNOCE DŘÍVE A DNES

I letos pro nás Rodinné centrum Kostička připravilo příjemné předvánoční odpoledne. Děti potěšily naše klienty tanečním představením, hrou na flétnu a na kytaru i přednesem básniček. Nakonec děti rozdaly seniorům různé hudební nástroje a společně si zazpívali vánoční koledy.

9.12.2015
VÁNOČNÍ PÁSMO ZŠ ŽITOMÍŘSKÁ

Sbor pod vedením paní učitelky Houšové nás překvapil nejen počtem účinkujících, ale hlavně svými úžasnými pěveckými výkony. Vánoční pásmo ZŠ Žitomířská se našim klientům moc líbilo, zvláště pak společné zpívání koled.

8.12.2015
PAVLÍNA FILIPOVSKÁ A ŠIMON PEČENKA

Na zpěvačku Pavlínu Filipovskou se naši klienti dlouho těšili a nebyli zklamáni. Krásné předvánoční povídání a zpívání v podání paní Filipovské a pana Šimona Pečenky bylo moc dojemné.

4.12.2015
MIKULÁŠ

Mikulášskou nadílku přišli našim klientům rozdat děti ze Základní školy Tyršova. Na některých pokojích si senioři dokonce zazpívali s anděly, čerty a Mikulášem známé vánoční koledy.

2.12.2015
CANISTERAPIE

Dnes nás poprvé navštívila paní Jana Urbanová se svými psy Buddym a Athosem. Nejprve proběhlo krátké představení klientům na kavárničce a pak už oba psi velmi trpělivě navštěvovali seniory na pokojích. Nejen klienti, ale i zaměstnanci si oba pejsky hned velmi oblíbili a tak už se těšíme na další návštěvu!

26.11.2015
PERNÍČKOVÁ DÍLNIČKA S DĚTMI

Účast na dnešní dílničce s dětmi byla opět velká. Nejdříve děti a senioři společnými silami vyráběli krásné svítící betlémy z papíru. Pak už na všechny čekalo zdobení perníčků, které se budou rozdávat při Adventním průvodu světýlek tuto neděli.

19.11.2015
PĚVECKÝ SBOR GYMNÁZIA

Pěvecký sbor z blízkého Gymnázia pod vedením paní profesorky Špokové velmi potěšil naše klienty.

18.11.2015
95 NAROZENINY PANÍ POUCHOVÉ

Krásné 95 narozeniny dnes oslavila na kavárničce paní Ludmila Pouchová.

16.11.2015
ŠLÁGR

Šlágr je název nového hudebního pásma, se kterým k nám opět po čase přijel Petr Kubec. Společně s výbornou zpěvačkou Janou Koutovou nám představili průřez vývojem moderní hudby. Seniorům se písničky moc líbily a ty známější si také s chutí zazpívali.

12.11.2015
DEMENCE V OBRAZECH

Průběžné vzdělávání personálu pokračovalo tentokrát seminářem Alzheimerova nemoc - Demence v obrazech. Skvělá lektorka Mgr. Andrea Tajanovská nám velmi poutavě přiblížila svět a myšlení starých lidí, postižených touto nemocí.

3.11.2015
SLAVNOSTI SNĚŽENEK

Jedna z nejlepších českých komedií Slavnosti sněženek přilákala na společné promítání velký počet našich seniorů.

29.10.2015
VÝSTAVA OBRAZŮ JOSEFA LADY

Dnešní sychravé odpoledne jsme si zpestřili návštěvou výstavy obrazů Josefa Lady v blízkém Podlipanském muzeu.

21.10.2015
KAVÁRNIČKA - OSLAVA NAROZENIN PANÍ VAŠINKOVÉ

Krásné osmdesáté narozeniny paní Vašinkové jsme oslavili na dnešní kavárničce. Všichni si pochutnali na výborném dortu a rádi si zazpívali pěkné písničky s harmonikou.

16.10.2015
DOBROVOLNICKÝ DEN

Dobrovolníci z pražské firmy Covidien přijeli za našimi klienty letos již podruhé a měli připravený pestrý program. Dopoledne bylo věnováno cestopisům. Vyprávění o různých zemích bylo doplněno i ochutnávkou typických jídel. Po obědě následoval zábavný program, který zahrnoval různé společenské hry, ale hlavně zpívání s kytarou. Byl to pro naše klienty moc příjemný den a my už se těšíme na další návštěvu dobrovolníků.

15.10.2015
VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ - VLASTNÍ SEMINÁŘ

Vlastní vzdělávací seminář pořádáme dvakrát ročně. Jednotlivé příspěvky, které si ošetřovatelky připravily, byly moc zajímavé a pro kolektiv opravdu přínosné. Největší úspěch tentokrát sklidila rehabilitační pracovnice paní Picková se svým tématem "Kompenzační cvičení pro ošetřovatelky" včetně praktických ukázek cviků. Také zvířecí miláčci, které přinesla paní Francová ke svému příspěvku "Zooterapie" zlepšili všem náladu.

14.10.2015
102. NAROZENINY PANÍ PICKOVÉ

Dnes jsme oslavili neuvěřitelné 102 narozeniny naší klientky paní Emilie Pickové. Popřát jí přišli nejen klienti a zaměstnanci, ale také pan starosta Nekolný a pan místostarosta Janík. Krásný dort, na kterém si všichni gratulanti pochutnali, pro oslavenkyni opět upekla paní Krutská. K poslechu nám hrál pan Mácha a paní Picková zvládla i krátký tanec.

12.10.2015
DÍLNIČKA S DĚTMI - VÝROBA PODZIMNÍCH VĚNCŮ

Další z oblíbených Dílniček s dětmi byla věnována výrobě podzimních dekorativních věnců. Paní Ulíková z o.s. Magráta vše pečlivě připravila, tak šla práce dětem i klientům rychle od ruky. Z vyrobených věnců měli všichni velkou radost a nechybělo ani společné focení na závěr.

7.10.2015
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří v našem Domově pro seniory pořádáme v rámci Týdne sociálních služeb. Zájemci si mohli prohlédnout společné prostory Domova, získat potřebné informace, podívat se na výstavu výrobků klientů, nebo ochutnat výborné koláčky.

5.10.2015
PODZIMNÍ PROCHÁZKA LESEM

Procházka podzimním lesem se klientům moc líbila. Za krásného počasí jsme se vypravili na parkoviště v Dolánkách a po krátké procházce po lesní cestě jsme strávili odpoledne na prosluněné louce.

1.10.2015
VLADIS BAND - DEN SENIORŮ

Náš oblíbený host pan Banasinský zpříjemnil klientům den krásnými melodiemi zahranými na saxofon a klarinet. Společně jsme tak oslavili dnešní Den seniorů.

30.9.2015
VZPOMÍNÁNÍ - JAK JSME CHODILI NA HOUBY

Tématem dnešní ergoterapie byly houby. Senioři vzpomínali, do jakých lesů na houby chodili, které houby byly jejich oblíbené, co z hub vařili. Příjemné povídání nás inspirovalo k naplánování procházky do lesa, kterou uskutečníme co nejdříve.

24.9.2015
PODZIMNÍ KUŽELKOVÝ TURNAJ

Poslední kuželkový turnaj letošního roku byl velmi vyrovnaný. Finále dokonce skončilo nerozhodně v boji o třetí místo. Na prvním místě se nakonec umístil pan Kohoutek, druhé místo obsadila paní Fraňková a o dvě třetí místa se podělily paní Kapalová a paní Vašinková.

21.9.2015
ZPÍVÁNÍ S HARMONIKOU

Každé pondělní odpoledne si mohou klienti zazpívat podle připravených zpěvníků známé lidové písně.

14.9.2015
CYKLOVÝLET ZAMĚSTNANCŮ - II. ROČNÍK

Nenechali jsme se odradit zamračenou oblohou a vyrazili jsme na kolech směr louka v Dolánkách. A dobře jsme udělali. Počasí bylo nakonec příjemné a my jsme tak prožili jedno moc hezké odpoledne.

9.9.2015
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY 3. ROČNÍK

Hezké odpoledne přijeli do našeho Domova ANNA strávit hosté ze spřátelených Domovů pro seniory. Na devíti různých stanovištich mohli prověřit své vědomosti a šikovnost. Novinkou letošních Českobrodských hrátek bylo skvělé vystoupení kroužku mažoretek ze Základní školy Žitomířská, které bylo odměněno dlouhým potleskem. Všichni účastníci měli velkou radost z vlastnoručně upletené a upečené housky a milým dárkem pro všechny seniory byla také dečka od pana Jelínka ze Zvonečku Bylany. K dobré pohodě nám hrál a zpíval pan Picek.

4.9.2015
ZVONEČKOVÉ POSVÍCENÍ

Rádi jsme opět po roce přijali pozvání na Zvonečkové posvícení. Dvě naše klientky, paní Pokorná a paní Jelínková tak prožily veselé odpoledne. Poslechly si hezké písničky a shlédly skvělé taneční vystoupení dětí.

2.9.2015
LETNÍ PÁRTY

Jeden z posledních slunečných dnů jsme využili k uspořádání nové akce - Letní párty. Za hudebního doprovodu pana Máchy mohli klienti ochutnat ovocnou bowli a výbornou pizzu Bolognese.

27.8.2015
REGENERACE SIL PŘÍRODNÍMI PROSTŘEDKY

Další z oblíbených besed paní Krutské měla zvláště zajímavé téma. Regenerovat své síly potřebuje každý a tak jsme si rádi vyslechli užitečné rady, jak obnovit energii pomocí drahých kamenů a květových esencí.

20.8.2015
PÍSKOVÉ MANDALY 2

Vytváření pískových mandal se stalo oblíbenou činností našich klientek. Po nácviku malých vzorů si již troufly na složitější obrazce.

13.8.2015
TURNAJ V PETANQUE

Horké počasí nás provázelo druhým letošním turnajem v petanque, kdy osm statečných účastníků bojovalo o připravené ceny. Zvítězila paní Granátová, na druhém místě skončila paní Beranová a třetí se umístila paní Grősslová.

23.7.2015
KUŽELKOVÝ TURNAJ

Celkem 21 účastníků kuželkového turnaje bojovalo o lákavé ceny. Stupně vítězů tentokrát obsadili pan Pekárek, paní Kapalová a paní Vašinková.

21.7.2015
PÍSNIČKY NAŠÍ BABIČKY

Písničky naší babičky - aneb hodina krásných lidových písniček v podání našich každoročních hostů - pana Černohouze a pana Šolce z Umělecké agentury Viola.

16.7.2015
PÍSKOVÉ MANDALY

Výroba pískových mandal se zpočátku zdála všem složitá. Klientky si však brzo správnou techniku osvojily a z postupného odkrývání obrazců měly velkou radost. Hotové pískové mandaly jsou moc krásné, a už se těšíme, až z nich poskládáme velký obraz, kterým ozdobíme jednu z chodeb našeho Domova.

2.7.2015
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY

Tradiční Českobrodské hrátky se tentokrát konaly za horkého letního počasí. Již dopoledne voněl celým domovem jablečný koláč, který upekly naše klientky s paní Krutskou. Po obědě účastníci hrátek postupně navštěvovali jednotlivá stanoviště na kterých mohli uplatnit své vědomosti i šikovnost. Po absolvování všech disciplín jsme se všichni sešli u kávy a koláče v Kazetovém sále. Bylo to hezké odpoledne a my se těšíme už na září, kdy tuto akci uspořádáme pro blízké Domovy seniorů.

1.7.2015
KAVÁRNIČKA - oslava narozenin paní Beranové

Narozeniny paní Beranové jsme společně oslavili na dnešní kavárničce. Paní Beranová byla velmi dojatá, když pan Mácha zahrál její oblíbenou písničku "Na Šumavě je dolina" a zvládla dokonce i krátký tanec.

25.6.2015
VÝLET DO PODĚBRAD

Na výlet do Poděbrad se naši klienti dlouho těšili. Počasí nám vyšlo skvěle a tak jsme ve čtvrtek po obědě vyrazili. Díky obětavé pomoci ošetřovatelek při nastupování do autobusu, se mohli výletu zúčastnit i někteří imobilní klienti. Do Poděbrad jsme dorazili s časovou rezervou v klidu jsme nastoupili na výlletní loď Král Jiří. Hodinová plavba na soutok s Cidlnou a zpět byla pro naše klienty nevšedním zážitkem. Kdo měl chuť, mohl si během plavby objednat i kávu nebo zákusek. Příjemně unaveni jsme se odpoledne vrátili zpět do Domova.

24.6.2015
KAVÁRNIČKA - VYSTOUPENÍ DĚTÍ

Dnešní kavárničku jsme měli zpestřenou hezkým vystoupením dětí z 5.A ZŠ Tyršova. Děti pod vedením paní učitelky Sochůrkové našim klientům nejdříve recitovaly pohádku O kouzelné botě a pak zazpívaly písničku Kdyby tady byla taková panenka.

23.6.2015
DÍLNIČKA S DĚTMI - VÝROBA LODÍ

Dnešní dílnička se nesla v již duchu nadcházejících prázdnin. Děti pomáhaly seniorům při výrobě prázdninových lodí a tu si pak každý ozdobil podle svého přání.

12.6.2015
DOBROVOLNICKÝ DEN

Již druhým rokem spolupracujeme s dobrovolníky z firmy Covidien, kteří si i tentokrát připravili bohatý program pro naše klienty. Celý dobrovolnický den proběhl na zahradě za krásného počasí. Společné zpívání s kytarou, turnaj v petanque i odpolední povídání bylo pro naše klienty moc příjemným zpestřením. Dobrovolnice nám dokonce pomohly i s pletím záhonů.

12.6.2015
ŠIKOVNÉ RUCE NAŠICH SENIORŮ

I letos se naši klienti zúčastnili celostátní výstavy Šikovné ruce našich seniorů v Lysé nad Labem. Práce našich klientů byly velmi úspěšné. Získali jsme celkem tři ocenění - za kolektivní práci na keramickém betlému, za povídku paní Lehké a dále cenu Receptáře obdržela paní Černovská za obraz s keramickými růžemi.

10.6.2015
HANZELKA - ZIKMUND

Dnešním dnem začíná pro naše klienty "čtení knih na pokračování" a jako první byl vybrán známý cestopis Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda - Tam za řekou je Argentina.

5.6.2015
BESEDA - JAROMÍR URBAN

Klienti se zájmem o historii si mohli přijít popovídat s panem Jaromírem Urbanem o známých osobnostech našeho kraje.

4.6.2015
ČESKO ČTE DĚTEM 2

O nevyřáděném dědečkovi - vtipná knížka spisovatelky Aleny Kastnerové pobavila jak děti ze 4.B. ZŠ Tyršova, tak naše klienty. I během druhého dne akce "Česko čte dětem" si po čtení a besedě mohly děti vše v Domově prohlédnout a vyzkoušet.

2.6.2015
ČESKO ČTE DĚTEM

V rámci akce Česko čte dětem jsme dnes přivítali děti z 5.A. ZŠ Tyršova. Po dohodě s paní učitelkou jsme akci rozdělili na dvě části. Nejdříve naše klientky četly dětem z knížky Kronika města Kocourkova od Ondřeje Sekory. Druhou část jsme věnovali diskuzi, kdy se děti mohly ptát našich klientek na život v Domově. Nakonec si děti prohlédly celý Domov, vyzkoušely si v relaxační místnosti různé rehabilitační pomůcky a před návratem do školy si ještě stihly zahrát kuželky na nádvoří Domova.

29.5.2015
VÝLET DO MIRÁKULA

Dlouho plánovaný páteční výlet zaměstnanců a dětí se skvěle vydařil. Za hezkého počasí jsme se autobusem vypravili do nedalekých Milovic a navštívili jsme park zábavy i poznání - MIRÁKULUM.

28.5.2015
TURNAJ V PETANQUE

První letošní turnaj v petanque má již své vítěze: na třetím místě skončil pan Ondříček, druhý se umístil pan Pekárek a vítězkou se stala paní Grősslová.

27.5.2015
KAVÁRNIČKA - OSLAVA NAROZENIN P. PÍGLOVÉ

Dnešní kavárnička byla opět slavnostní - své narozeniny oslavila paní Píglová. Po gratulaci a přípitku zahrála Katka Rozmbachová paní Píglové několik jejích oblíbených písniček, které si všichni rádi zazpívali.

22.5.2015
BESEDA - ZDRAVÍ Z PŘÍRODY

"Zdraví z přírody" aneb "Kalendárium přírodní medicíny" - to je úplný název besedy, kterou pro naše klienty připravila paní Krutská. Při besedě se podával také čerstvý mateřídouškový čaj a bylinkové preclíky.

20.5.2015
OSLAVA NAROZENIN

Při dnešní kavárničce oslavila své narozeniny i svátek paní Jana Drábková. S paní Drábkovou jsme si všichni rádi připili na zdraví a když pan Mácha zahrál její oblíbenou písničku, došlo i na krátký tanec.

19.5.2015
KLOBOUKOVÉ VZPOMÍNÁNÍ

Dnešní ergoterapie měla jedno velké téma: KLOBOUKY. Ergoterapeutka paní Picková připravila pro klientky nejen různé krásné klobouky na vyzkoušení, ale také dobové obrázky kloboukové módy. Společně se pak vzpomínalo, jaké to bylo v době mládí klientek, kdo a kam klobouky nosil.

12.5.2015
GRILOVÁNÍ POD PERGOLOU

První letošní grilování proběhlo za krásného počasí a v dobré pohodě. K té přispěl tradičně i pan Musil, který klientům zahrál na harmoniku.

11.5.2015
NÁVŠTĚVA Z ARMÉNIE

Dnes navštívila náš Domov pro seniory delegace odborníků z města Margahovit v Arménii.

6.5.2015
LYSKÝ PĚTIBOJ

Šestého ročníku lyského pětiboje se zúčastnilo čtyřčlenné družstvo z našeho Domova - paní Jelínková, paní Grősslová, paní Fišerová a pan Pekárek. Pět soutěžních disciplín zvládli skvěle a strávili příjemné odpoledne v zámeckých prostorách.

30.4.2015
ČARODĚJNICKÝ KUŽELKOVÝ TURNAJ

Počasí sice nebylo úplně ideální, ale přesto se první Čarodějnický kuželkový turnaj pěkně vydařil. Přiletěly dokonce i dvě opravdové čarodějnice, a za rok prý jich bude i víc! Kužekový turnaj vyhrála paní Vašinková, na druhém místě skončila paní Havlasová a třetí se umístila paní Veselá. Výherkyně se mohly radovat z pěkných cen a všichni se už těšíme na další kuželkový turnaj.

23.4.2015
COLOR CLUB

Hodinový hudební pořad pana kapelníka Josefa Šráma se našim klientům velmi líbil. Repertoár byl široký, ale senioři nejvíce ocenili lidové písně, které si rádi se zpěvačkou zazpívali.

22.4.2015
SMAŽENÍ BRAMBORÁKŮ

Dnes od rána se celým domovem linula vůně bramboráků. V rámci ergoterapie je upekly klientky pod vedením paní Krutské. A tak odpolední kavárnička nebyla ve znamení tradičních dortů, ale všichni si pochutnali na poctivém domácím bramboráku.

1.4.2015
VELIKONOCE V ANNĚ

Velikonoční kavárnička byla zpestřená návštěvou dětí z Rodinného centra Kostička. Na úvod vystoupil hudební kroužek a pak senioři společně s dětmi barvili vajíčka a pletli pomlázky. Za odměnu si všichni pochutnali na velikonočních jidáších, které upekly klientky s pomocí paní Krutské.

26.3.2015
VELIKONOČNÍ DÍLNIČKA

Další z cyklu dílniček s dětmi se již nesla v duchu nadcházejících velikonočních svátků. Děti a senioři vyráběli společně ozdobné zápichy do květináčů s osením.

4.3.2015
ERGOTERAPIE

Ergoterapeutky připravují pro seniory několikrát týdně různé tvůrčí programy, terapie pro rozvíjení jemné motoriky a paměťové hry. Při individuální práci s klienty je nutná i pomoc ošetřovatelek.

3.3.2015
ZABÍJAČKOVÉ HODY

Již třetím rokem se konají v našem Domově zabíjačkové hody. Na tuto oblíbenou akci se připravujeme celý týden, ať už je to loupání česneku, nebo pečení placek do jitrnic. Řezník za pomoci našich kuchařek začínal práci v pět hodin ráno, aby mohli klienti dopoledne ochutnat čerstvý ovar. K obědu se podávala černá polévka a zabíjačkový guláš. Další den přijdou na řadu oblíbené jitrnice a tlačenka.

26.2.2015
SEMINÁŘ PRO PRACOVNICE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pracovnice v sociálních službách mají zákonnou povinnost absolvovat 24 hodin dalšího vzdělávání za rok. Dnes jsme proto uspořádali vlastní školící akci, při které zaznělo 12 užitečných příspěvků z praxe přímo od našich rehabilitačních pracovnic a ošetřovatelek. Milým hostem semináře byla paní Bc. Pavla Kovaříková, která je od 15 let nevidomá a tak mohla našim pracovnicím předat vlastní zkušenosti a poradit, jak nejlépe pečovat o klienty s oční vadou. Příspěvek, který přednesla ošetřovatelka paní Ivana Benediktová se vymykal všem ostatním a uvádíme ho v nezkrácené podobě.

20.2.2015
REHABILITAČNÍ KRUHOVÝ TRÉNINK

Rehabilitační kruhový trénink - to je nová aktivita pro naše klienty, při které si mohou v příjemném prostředí nově vybudované relaxační místnosti procvičit a posílit svá těla.

18.2.2015
KAVÁRNIČKA S HUDBOU

Dnes od rána to v celém Domově krásně vonělo, netoť se v rámci ergoterapie pekly bábovky na odpolední kavárničku. Zazpívat nám přišel nově pan Karel Mácha, který bude nyní docházet na kavárničku jednou měsíčně.

17.2.2015
MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Také letos prošel Masopustní průvod dětí ze Základní a praktické školy naším Domovem pro seniory. A opět to bylo velmi milé a vítané zpestření dne pro naše klienty, kteří obdivovali veselé masky, zpěv i tanec dětí.

16.2.2015
RELAXACE S HUDBOU

Kdo má chuť a náladu, může přijít v pondělí na relaxační hodinku. Paní Krutská provádí s klienty celkovou relaxaci v doprovodu meditační hudby.

29.1.2015
CIRKUS EDUARDO

Cirkusové představení pana Janečka a jeho manželky Marie bylo opravdu skvělé. Vtipné vystoupení klauna, žonglování s kuželkami a hlavně vystoupení artistky s obručemi odměnili klienti velkým potleskem.

20.12.2014
VÁNOČNÍ KOLEDY - SKAUTI KOUŘIM

Sobotní skautské zpívání přiineslo našim klientům opravdu krásný a dojemný zážitek. Skauti z Kouřimi si pro nás připravili nejdříve společné zpívání vánočních koled na knihovně a pak dokonce zazpívali klientům na všech čtyřlůžkových pokojích.

18.12.2014
VÁNOČNÍ BESÍDKA

Výborné vánoční dorty, trocha svařeného vína a pěkné písničky v podání harmonikáře pana Horáčka - to byly kulisy letošní vánoční besídky klientů.

15.12.2014
VÁNOCE DŘÍVE A DNES

Krásné odpoledne pro naše klienty si připravilo Rodinné centrum Kostička společně s Dramatickým kroužkem ZŠ Žitomířská.

11.12.2014
VÁNOČNÍ POSEZENÍ S MIRIAM KANTORKOVOU

Dnes jsme měli možnost přivítat vzácnou návštěvu - herečku, zpěvačku a moderátorku paní Miriam Kantorkovou, která nás nakazila svým optimismem a dobrou náladou. Její zajímavé vyprávění krásně doplňoval vánočními písněmi nám již známý zpěvák pan Šimon Pečenka. Paní Kantorková si také ráda prohlédla náš vánočně vyzdobený Domov a popovídala si s některými klienty.

9.12.2014
DIVADLO SLUNEČNICE

Zpěváci z Divadla Slunečnice si pro nás připravili sérii krásných písní i vánočních koled. Klienti obdivovali hlavně úžasný hlas zpěvačky a rádi si známé písně také zazpívali.

5.12.2014
MIKULÁŠ

Mikulášskou nadílku našim klientům rozdaly děti z devátých tříd ZŠ Tyršova. Krásné kostýmy, dobrá nálada i hezké písničky - to bylo pro seniory vítané zpestření dne.

25.11.2014
DÍLNIČKA S DĚTMI - PERNÍČKY A HVĚZDY

Dnešní dílnička s dětmi byla náročná - nejenže jsme zdobili perníčky na nedělní Adventní pochod světýlek, ale stihli jsme vyrobit i krásné vánoční hvězdy.

13.11.2014
GERONTO - OBLEK

Úžasný seminář pro naše pracovnice v sociálních službách, v rámci kterého si mohly vyzkoušet GERONTO - OBLEK, simulující stařecký pohyb. Pracovnice tak mohly lépe pochopit, jak se senioři cítí při každodenních činnostech.

10.11.2014
BESEDA - HIMALÁJE

Poutavé vyprávění o expedici do Himalájí, zpestřené mnoha krásnými fotografiemi, připravil pro naše klienty pan Lubomír Pokorný.

4.11.2014
DÍLNIČKA S DĚTMI - ANDĚLÉ

Krásné anděly z voňavých levandulových sáčků vyráběly děti ze 3.B. ZŠ Tyršova společně s našimi klienty. Výtvarnou dílnu, zaměřenou na mezigenerační setkávání, pro nás opět připravila paní Ulíková z občanského sdružení Magráta.

3.11.2014
VLADIS BAND

Po čase jsme opět s potěšením přivítali pana Banasinského, který rád hraje na klarinet pro naše klienty. Tentokrát nám pan Banasinský vybral ze svého repertoáru nejkrásnější tanga a my už se těšíme, co bude na programu příště.

21.10.2014
HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ - VIOLA OLOMOUC

Nejoblíbenější muzikanti, kteří navštěvují náš Domov - pan Černohouz a pan Šolc z Violy Olomouc dnes zpříjemnili dopoledne našim klientům.

17.10.2014
DOBROVOLNICKÝ DEN

Dvě dobrovolnice z pražské firmy Covidien připravily pro naše klienty pestrý celodenní program. Nechyběly různé kvízy, zajímavé hry, poznávání písniček, skládání obrázků, nebo luštění "černých historek".

15.10.2014
OSLAVA 101 LET PANÍ PICKOVÉ

Na dnešní slavnostní kavárničce jsme všichni společně oslavili neuvěřitelných 101 let paní Emílie Pickové. Popřát přišli nejen klienti a zaměstnanci, ale také pan starosta Jakub Nekolný a naše lékařka Magdaléna Blažková. Každý gratulant mohl ochutnat skvělý dort, který pro jubilantku upekla paní Krutská.

14.10.2014
ŠTĚPÁN A MATĚJ RAKOVI

Velkým zážitkem pro naše klienty byl koncert a povídání pana Štěpána Raka a jeho syna Matěje Raka. Vzácní hosté k nám zavítali díky panu Knoblochovi, který toto vystoupení také moderoval. V úžasu jsme mohli sledovat mistrovskou hru na kytaru a poslouchat zajímavé vyprávění z mnohých zahraničních cest.

30.9.2014
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Zájemci, kteří si přišli prohlédnout Domov pro seniory, obdivovali naší novou koupelnu, kadeřnictví a relaxační místnost. Každý návštěvník mohl také ochutnat výborné koláčky a prohlédnout si výrobky našich klientů.

30.9.2014
GRILOVÁNÍ POD PERGOLOU

Poslední den v září, za krásného slunečného počasí jsme pro naše klienty uspořádali oblíbené Grilování pod pergolou. K dobré pohodě nám zahrál pan Musil, bez jehož harmoniky si grilování už ani nedovedeme představit. Toto odpoledne nás také navštívila zastupitelka Středočeského kraje paní Emilie Třísková.

20.9.2014
Anežské posvícení

Tuto sobotu jsme byli pozváni do Domova u Anežky v Benátkách nad Jizerou a tak se tři naše klientky mohly zúčastnit hezkého odpoledne v rámci Anežského posvícení.

9.9.2014
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY 2. ROČNÍK

Krásné slunečné počasí nám přálo při druhém ročníku Českobrodských hrátek, které pořádáme hlavně pro klienty z blízkých Domovů pro seniory. Rádi jsme také letos poprvé přivítali hosty ze Zvonečku Bylany. Účastníci si mohli vyzkoušet sportovní i vědomostní disciplíny, prohlédnout si náš Domov, poslechnout si hezkou hudbu, ochutnat připravené občerstvení a tak prožít příjemné pohodové odpoledne. Do vlastnoručně zhotovených dárkových tašek dostal nakonec každý originální hrneček, který vyrobili naši klienti v keramické dílně.

5.9.2014
ZVONEČKOVÉ POSVÍCENÍ

Rádi jsme přijali pozvání na Zvonečkové posvícení do Zvonečku Bylany. Našim klientkám paní Drábkové, paní Fraňkové a paní Vosecké se nejvíce líbila módní přehlídka a pěkné písničky.

14.8.2014
NOVÉ KADEŘNICTVÍ

V těchto dnech se mohou naši klienti (a hlavně klientky) radovat z nově otevřeného zrekonstruovaného kadeřnictví.

5.8.2014
Zooterapie - králíci

Dnes odpoledne potěšila naše klienty paní Jelínková, když jim přinesla ukázat dva malé králíky.

17.7.2014
PĚJME PÍSEŇ DOKOLA

Klienti, kteří mají chuť a náladu, si mohou jednou týdně přijít zazpívat při harmonice s Katkou Rozmbachovou. Z připravených zpěvníků si každý vybere tu svou oblíbenou lidovou písničku.

7.7.2014
Beseda o bylinách II

Na další besedu o bylinkách se už klienti moc těšili a nechybělo opět ani zdravé občerstvení.

2.7.2014
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY - DOMOV ANNA

Traciční i nové disciplíny si mohli naši klienti vyzkoušet při letošních Českobrodských hrátkách: kuželky, petanque, šipky, skládání puzzle, vědomostní kvíz o Česku, poznávání bylin a kreslení mandal pro štěstí. Kdo prošel všechna stanoviště, byl na závěr odměněn domácím ovocným koláčem a kávou. Na září již plánujeme podobnou akci pro klienty blízkých Domovů pro seniory.

27.6.2014
ALFRÉD STREJČEK

Další z besed, kterou pro náš Domov zprostředkoval pan Knobloch, byla pro nás opravdu lahůdkovým zážitkem. Herec, moderátor a recitátor Alfréd Strejček své krásné vyprávění o životě, práci a cestování zpestřil dokonce hrou na basovou flétnu.

26.6.2014
OLEŠECKÝ DEN

Na 16. Olešeckém dni reprezentovali náš Domov paní Ujková, paní Nikodýmová a pan Pýcha. Pestrý den proběhl v dobré pohodě. Nejdříve všichni účastníci poměřili své síly ve sportovních disciplínách a odpoledne si mohli poslechnout hezké muzikálové písně.

24.6.2014
CYKLOVÝLET VRÁTKOV

Historicky první cyklovýlet zaměstnanců se skvěle vydařil. Počasí nám přálo a ve 14 hodin jsme vyrazili směrem přes Zahrady do našeho cíle - hájjovny Vrátkov. Tam jsme strávili krásné odpoledne s opékáním buřtů. Správce městských lesů ing. Kopáček nám poskytl zázemí a jako bonus nám pověděl i něco o novém chovu daňků. Příští rok si výlet určitě zopakujeme.

23.6.2014
KONCERT ZUŠ

Nádherné odpoledne připravily pro naše klienty děti ze Základní umělecké školy z Českého Brodu a Úval pod vedením pana ředitele Tomáše Charváta.

20.6.2014
Dobrovolnický den

Dnes nás navštívili dobrovolníci z pražské firmy Covidien AG, kteří si pro naše klienty připravili pestrý celodenní program. Dopolední blok s názvem "Cestujeme" zahrnoval povídání, promítání obrázků, i ochutnávky jídel z různých zemí. Následoval kvíz z besedy o cestování, při kterém se soutěžilo o ceny. První se umístily paní Chadrabová a paní Vosecká. Odpoledne již všichni společně vyzkoušeli kuželky a petanque. Doufáme, že tento příjemně strávený den nebyl poslední a budeme moci dobrovolníky z firmy Covidien AG přivítat znovu.

17.6.2014
DÍLNIČKA - VĚTRNÍKY

Po delší pauze se uskutečnila dlouho očekávaná Dílnička s dětmi. Paní Ulíková z občanského sdružení Magráta si pro naše klienty a děti připravila tentokrát výrobu větrníků. I když práce bylo více než jindy, za pomoci dětí si každý klient zvládl svůj větrník vyrobit. Na závěr jsme se s vyrobenými větrníky společně vyfotili.

13.6.2014
Šikovné ruce našich seniorů

Tak jako každý rok se naši senioři se svými výrobky zúčastnili celostátní výstavy Šikovné ruce našich seniorů v Lysé nad Labem. Tentokrát byl náš Domov velmi úspěšný, neboť ocenění obdržela paní Vašinková za soubor pohárů a jako zvláštní ocenění jsme získali Cenu Asociace poskytovatelů sociálních služeb za kolektivní práci vánočních dekorací z powertexu.

10.6.2014
TURNAJ V PETANQUE

Účast na historicky prvním turnaji v petanque byla velká a zdá se, že tato nová jednoduchá hra začala klienty bavit.

23.5.2014
Boje letců v Anglii

Dnešní dopoledne nám zpříjemnil svým povídáním o bojích letců v Anglii pan František Srp, spolupracovník časopisů Kosmonautika a letectví, Skauting a Historický Kaleidoskop.

22.5.2014
KUŽELKOVÝ TURNAJ

První kuželkový turnaj letošního roku se konal za krásného počasí a tak byla účast klientů velká. Po dvou kolech napínavého a vyrovnaného boje zvítězil pan Pískala, na druhém místě se umístil pan Pekárek a bronzovou příčku obsadila paní Šubrtová.

22.5.2014
BESEDA O BYLINÁCH

Besedy paní Krutské jsou stále oblíbenější a tentokrát jsme se těšili na zajímavé povídání o bylinách. Klienti také mohli ochutnat kosmatice - smažené bezinkové květy a výborný mateřídouškový čaj.

21.5.2014
Posezení na zahradě

Krásné slunečné počasí vylákalo seniory ke společnému posezení na zahradě. Díky obětavé pomoci ošetřovatelek se ze sluníčka mohli radovat také imobilní klienti.

14.5.2014
LYSKÝ PĚTIBOJ

Pátého ročníku Lyského pětiboje v Domově na Zámku se zúčastnily naše klientky Jaruška Vosecká, Zdeňka Lehká, Anna Koblížková a Jitka Vašinková. Po absolvování pěti disciplín nakonec vybojovaly bronzové místo, a to hlavně zásluhou paní Vosecké, která skvěle předváděla historický kostým.

12.5.2014
OPERKA ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

Ke Dni matek našim klientkám zazpívaly a zahrály děti ze třídy 3.C ze Základní školy Žitomířská krásnou Operku o Šípkové Růžence.

29.4.2014
ČARODĚJNICKÉ GRILOVÁNÍ

Na letošní první grilování, tentokrát čarodějnické, se všichni moc těšili. Počasí nakonec bylo krásné a klienti si rádi zazpívali s harmonikou pana Musila.

25.4.2014
BESEDA - VITAMÍNY

Téma další zajímavé besedy znělo VITAMÍNY. Paní Krutská navíc připravila pro klienty na ochutnání zeleninový vývar, karbanátky z krup a čočky a mateřídouškový čaj s bezinkovým sirupem.

23.4.2014
SKANZEN PŘEROV NAD LABEM

Krásné počasí nám přálo při dnešním výletu do skanzenu v Přerově nad Labem.

16.4.2014
VELIKONOCE

Velikonoce se blíží, což nám na každém kroku připomíná i pestrá výzdoba Domova. Také dnešní kavárnička byla velikonoční. Každý ocenil výborné jidáše, které upekla za pomoci některých klientek paní Krutská. Pan Picek dnes hrál písničky na přání, a jako překvapení nám paní Hamplová předvedla výcvik svojí boarder kolie Bonie.

15.4.2014
JARNÍ VYSTOUPENÍ

Skvělé jarní vystoupení, které se neslo v duchu nadcházejících velikonočních svátků, si pro naše klienty připravily děti z Praktické a základní školy. Děti nám nejen hezky zazpívaly, ale také předvedly krásné tanečky a nakonec rozdaly každému malý dáreček pro potěšení.

14.4.2014
Keramická dílna

Klienti Domova seniorů mohou docházet do keramické dílny jednou týdně. Malá dílna je vybavena i pecí na vypalování výrobků a senioři si mohou podle nálady zkusit vyrobit například hrneček, svícen, květináč, misku, nebo různé další drobnosti. Dnešní keramická dílna byla již v duchu velikonoc a klienti vyráběli velikonoční beránky.

2.4.2014
KAVÁRNIČKA

Středeční odpoledne v našem Domově pro seniory je vyhrazeno pravidelné Kavárničce. Kdo má náladu, může si přijít posedět u kávy a zákusku a poslechnout si hezké písničky.

28.3.2014
BESEDA - ZDRAVÍ Z PŘÍRODY

Zdraví z přírody - "stopové prvky a kovy života v přírodě" - to je název další besedy, kterou pro klienty připravila ergoterapeutka paní Jaroslava Krutská. Kromě zajímavého vyprávění si všichni mohli ochutnat výbornou dýňovou polévku a salát z červené řepy.

18.3.2014
VIOLA OLOMOUC

Umělecká agentura VIOLA pana Zdeňka Černohouze připravila pro klienty Domova seniorů krásný hudební pořad "Byla noc krásná, májová".

4.3.2014
MASOPUST

Dnes nás navštívil Masopustní průvod dětí ze Základní a praktické školy. Veselé a nápadité masky se našim klientům moc líbily a také si s dětmi rádi zazpívali pár písniček.

27.2.2014
ZABÍJAČKOVÉ HODY

Zabíjačkové hody patří k nejoblíbenější akci roku. Klienti mohli sledovat řezníka přímo při práci a všichni se dlouho těšili na ovar, zabíjačkovou polívku, jitrnice a tlačenku.

12.2.2014
ZOOTERAPIE - KŮZLE

Malé kůzle, které přinesla ukázat ergoterapeutka paní Jelínková, vykouzlilo našim klientům úsměv na tváři.

11.2.2014
Za rok se vrátím

Dnes jsme si připomněli známé písně Milana Chladila, které našim klientům krásně zazpíval pan Šimon Pečenka.

27.1.2014
Corridoor - vystoupení dětí

Dnešní den nám svým úžasným vystoupením zpestřily děti z oddílu aerobiku - Corridoor. Senioři se na jejich vystoupení moc těšili, o čemž svědčí i velká účast na této odpolední akci.

24.1.2014
LÉČIVÁ SÍLA KAMENŮ

Besedu o léčivé síle kamenů připravila pro naše klienty ergoterapeutka paní Jaroslava Krutská.

19.12.2013
Kde se vzaly vánoce

Poslední předvánoční akcí v Domově pro seniory bylo humorné zpívání a povídání o vánocích, se kterým k nám přijel pan Petr Kubec.

18.12.2013
VÁNOČNÍ BESÍDKA

Vánoční besídka proběhla v dobré sváteční pohodě, ke které přispěla pěkná hudba a slavnostní občerstvení.

17.12.2013
VÁNOČNÍ PÁSMO ZŠ ŽITOMÍŘSKÁ

Více než 50 dětí ze ZŠ Žitomířská potěšilo svým krásným vánočním pásmem naše klienty.

11.12.2013
VÁNOCE DŘÍVE A DNES

Dnešní předvánoční odpoledne jsme strávili s dětmi z Rodinného centra Kostička. Děti nám předvedly hru na flétnu i na kytaru a nechybělo ani pěkné taneční vystoupení. Dohromady jsme si zazpívali koledy a povídali jsme si o tom, jaké to bylo o vánocích dříve. Nakonec si každý mohl rozkrojit svoje vánoční jablíčko.

9.12.2013
VÁNOČNÍ KONCERT PANÍ MUDROVÉ

Dnes nás opět po roce navštívila paní Zdeňka Mudrová a krásnou hudbou a zpěvem zpříjemnila našim klientům předvánoční čas.

5.12.2013
MIKULÁŠ

Děti z devátých tříd ZŠ Tyršova, převlečené za Mikuláše, čerty a anděly přišly rozdat mikulášskou nadílku klientům Domova pro seniory.

28.11.2013
PERNÍČKOVÁ DÍLNIČKA

Dnes se v Anně zdobily perníčky na Adventní pochod světýlek. Krásnou Perníčkovou dílnu pro naše klienty a děti ze 2.B. ZŠ Tyršova opět připravilo občanské sdružení Magráta. Pro zpestření si všichni ještě vystříhali sněhovou vločku na ozdobu oken.

27.11.2013
ODPOLEDNE PLNÉ HER

Kuželky, shazování plechovek, házení míčem do koše, skládání puzzle, soutěž v AZ kvízu a nakonec posezení u kávy a domácího jablečného koláče - to všechno dohromady vykouzlilo další hezké odpoledne v Domově pro seniory.

21.11.2013
COLOR CLUB - J. ŠRÁM

Rádi jsme po roce přivítali kapelníka pana Josefa Šráma se skupinou Color club Praha. Hodinu a půl dlouhý hudební pořad se našim klientům moc líbil, hlavně díky skvělému hlasu zpěvačky.

13.11.2013
SVATBA PÍSKALOVI

Paní Hana Havlová a pan Alois Pískala si řekli své ANO přímo v našem Domově pro seniory.

30.10.2013
NÁVŠTĚVA SOLNÉ JESKYNĚ

Dnes jsme některým klientům zpříjemnili den návštěvou českobrodské solné jeskyně.

21.10.2013
PODZIMNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA

Pestré barvy podzimních listů byly inspirací pro dnešní výtvarnou dílnu.

16.10.2013
OSLAVA 100 LET - PANÍ PICKOVÁ

V neděli 13. října se dožila obdivuhodných 100 let naše klientka paní Emilie Picková. Svého jubilea se paní Picková dožívá v úžasné fyzické a psychické kondici a my jí ještě jednou moc gratulujeme a přejeme jí, ať jí život stále baví!

8.10.2013
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří jsme uspořádali v rámci Týdne sociálních služeb. Zájemci si mohli prohlédnout náš Domov pro seniory a podívat se i na výrobky našich klientů z výtvarné dílny. Moc nás potěšila milá návštěva bývalé paní ředitelky paní MVDr. Hamtákové.

7.10.2013
BARVY PODZIMU - DÍLNIČKA S DĚTMI

Další z oblíbených dílniček, kterou pro nás připravilo občanské sdružení Magráta. Vyráběli jsme krásné barevné podzimní stromy, tentokrát za pomoci dětí ze třídy paní učitelky Reginy Horové.

24.9.2013
PODZIMNÍ GRILOVÁNÍ

Při posledním grilování v letošním roce nám počasí příliš nepřálo, takže se uskutečnilo částečně v Kazetovém sále. K dobré pohodě nám přišel zahrát na harmoniku pan Musil a tak byli nakonec všichni spokojeni.

19.9.2013
ZPÍVÁNKY - PĚNIČKOVI

Dnes nás po dlouhé době navštívili manželé Pěničkovi a klienti si s nimi opět moc rádi zazpívali.

17.9.2013
ČESKOBRODSKÉ HRÁTKY

Zábavné odpoledne jak pro naše klienty, tak pro klienty z blízkých Domovů pro seniory se vydařilo i přes chladné počasí. Senioři si mohli vyzkoušet různé sportovní disciplíny, jako kuželky, petanque, hod míčem na koš nebo shazování plechovek. Každý si také vyrobil vlastní prostírání, prověřil své znalosti v AZ kvízu, nebo zkusil poskládat puzzle. Na závěr, za doprovodu hudby, došlo i na zákusek a kávu. Každý účastník odjížděl s malým dárkem, jako upomínkou na náš Domov a na příjemně strávené odpoledne.

6.9.2013
KYTARA A HANG - DRUM

Dnes jsme měli krásný zážitek z neobvyklého hudebního vystoupení. Nejdříve nás slečna Lucie Šťavíková nadchla svojí hrou na kytaru a následně nám pan Jiří Šámal představil neznámý hudební nástroj hang-drum.

22.8.2013
Kuželkový turnaj č.2

Pro velký úspěch jsme dnes uspořádali další kuželkový turnaj o ceny.

24.7.2013
Kuželkový turnaj

Dnešní kuželkový turnaj byl vzácně vyrovnaný a napjatý. Pro velké nadšení klientů se přidávalo jedno kolo. Závěr turnaje byl dramatický, o ceny se utkalo sedm finalistů se stejným počtem bodů.

11.7.2013
VLADIS BAND

Krásná hudba v podání pana Banasinského a jeho vnučky Marie potěšila nejen klienty.

9.7.2013
Grilování pod pergolou

Dnes jsme konečně mohli uspořádat dvakrát odložené grilování. Krásné počasí, opečené buřty, studené pivko a hezká muzika. To všechno přispělo k dobré náladě klientů při nejoblíbenější akci celého roku.

27.6.2013
15. Olešecký den

Tři naše klientky obsadily úžasné druhé místo v soutěžích na 15. Olešeckém dni, na který nás pozval Domov Hačka se sídlem v Olešce.

24.6.2013
Vláčkem na nové nádraží

Dnes se v našem městě konalo Slavnostní otevření nového prostoru kolem nádraží. Klienti Domova pro seniory měli možnost jet k nádraží vláčkem a i přes deštivé počasí byl zájem velký.

18.6.2013
Českobrodské hrátky

Během Českobrodských hrátek si naši klienti mohli vyzkoušet různé sportovní disciplíny (hod na plechovky, šipky, hod míčkem, petanque), skládání puzzle, výrobu mýdla a nakonec oblíbený AZ kvíz. Hezké odpoledne jsme společně zakončili při kávě a výborném jablečném koláči.

14.6.2013
Koncert dětí ze ZUŠ

Pro radost našich klientů zazpívala asi stovka dětí z Pěveckého sboru Základní umělecké školy v Českém Brodě. Také ukázka hry na kytaru a saxofon naše klienty moc potěšila.

14.6.2013
Šikovné ruce našich seniorů

Náš Domov pro seniory se zúčastnil výstavy Šikovné ruce našich seniorů v Lysé nad Labem. Paní Lehká byla oceněna za svou literární práci.

13.6.2013
Květinová dílnička

Další oblíbená dílnička s dětmi, při které jsme tentokrát vyráběli krásné papírové kytky pro radost.

11.6.2013
Harmonikář Matura

Po delší době přijel naše klienty potěšit pan Matura se svým hudebním programem.

6.6.2013
ZOO Chleby

Výlet do malé Zoo Chleby se nám moc vydařil. Po areálu Zoo nás provedl pan ředitel René Franěk a ke každému chovanému druhu zvířat nám podal zajímavý výklad.

16.5.2013
Lyský pětiboj

Družstvo 4 našich klientek se zúčastnilo soutěžního odpoledne v Domově na zámku v Lysé nad Labem.

16.5.2013
DUO KONDOR

Zábavný pořad pro naše klienty - hudba doplněná kouzelnickým vystoupením.

25.4.2013
JIŘÍ ŠTĚDROŇ

Klienti i zaměstnanci si rádi připoměli nestárnoucí evergreeny známého zpěváka Jiřího Štědroně

16.4.2013
RICHARD ADAM

Po čase nás opět potěšil svou návštěvou oblíbený zpěvák Richard Adam a klienti si mohli zavzpomínat na roky svého mládí.

3.4.2013
VELIKONOČNÍ KAVÁRNIČKA

Na velikonoční kavárničce jsme si pochutnali na tradičních jidáších a zavzpomínali, jak to bývalo o velikonocích dříve.

27.3.2013
OSLAVA 100 LET

Dne 31.3. 2013 se ve zdraví a skvělé kondici dožívá sta let náš klient pan František Dostál - GRATULUJEME!!!

21.3.2013
VELIKONOČNÍ DÍLNIČKA

První letošní dílnička byla ve znamení velikonoc a naši klienti společně s dětmi vyráběli fimo - magnety v podobě velikonočních vajíček.

16.3.2013
VIOLA OLOMOUC

Již po několikáté jsme přivítali oblíbené duo muzikantů.

19.2.2013
ZABÍJAČKOVÉ HODY

Ochutnat ovar, jitrnice a tlačenku mohli naši klienti při prvních Zabíjačkových hodech.

12.2.2013
MASOPUST

Navštívil nás krásný masopustní průvod dětí ze Základní a praktické školy.

6.1.2013
Svět muzikálů

Písně z českých i světových muzikálů pod vedením P. Kubce.

 

KDE NÁS NAJDETE

ADRESA

ŽITOMÍŘSKÁ 323
ČESKÝ BROD 282 01

GPS

50°4'28.565"N
14°51'14.133"E

DŮLEŽITÉ INFORMACE

TELEFON - ÚSTŘEDNA

+420 321 622 257

E-MAIL

INFO@DOMOV-ANNA.CZ

ID datové schránky : asnxdix

SPOLUPRACUJEME

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.